Artykuł Dodaj artykuł

Grille lawowe stają się coraz bardziej popularne. Co czyni je zdrowszymi?

Grill węglowy nie jest już jedynym na rynku. Aktualna oferta jest naprawdę szeroka. 

Grill węglowy nie jest już jedynym na rynku. Aktualna oferta jest naprawdę szeroka. Można wybierać między grillami elektrycznymi lub gazowymi. Ostatnią kategorią są grille lawowe. Ostatnio stały się bardzo popularne. Jakie są ich zalety?

Grille lawowe stają się coraz bardziej popularne. Co czyni je zdrowszymi?

Szybkość i prostota

Każdy musi sobie sam odpowiedzieć, czego oczekuje od grilla i jak często będzie go używać. Ważne jest, aby był szybki i łatwy w użyciu. W grillu lawowym odpowiadają za to kamienie, które mają doskonałe właściwości termiczne. Poniżej nich znajdują się palniki gazowe, które szybko podgrzewają kamienie do żądanej temperatury.

Niezawodność i czystość ponad wszystko

W dalszej kolejności grill powinien być niezawodny - nawet pod względem stabilności. Nie chcesz, żeby się pochylił lub został źle zmontowany, a na koniec kogoś poparzył. Kamienie lawowe mają tak zwaną funkcję porowatą. Oznacza to, że gwarantują efekt samoczyszczenia. Aby dokładnie je wyczyścić, najlepiej włączyć palniki gazowe na maksimum aby spalić brud.

Zdrowszy wariant przygotowania

Wspomniana powierzchnia porowata zapewnia zdrowsze grillowanie. Może pochłaniać tłuszcz kapiący w żywności i zmniejszać produkcję zanieczyszczeń. Ponadto kontroluje ogień i zmniejsza skłonność do nadmiernego rozpalania powodującego spalanie żywności. Niezależnie od tego, czy jesteś mięsożercą, czy wolisz grillować warzywa, wszystko zostanie przygotowane w smaczny i zdrowy sposób.

Zalety grilla lawowego w pigułce

Grille lawowe są coraz bardziej popularne wśród wielu kucharzy przy przygotowywaniu potraw z grilla zarówno w domu, jak iw restauracji. Dlaczego? Ponieważ:

  • Szybko się rozpalają
  • Są proste w obsłudze
  • Utrzymują stałą temperaturę podczas grillowania
  • Pozwalają na przygotowanie potrwa w zdrowszy sposób
  • Mają niskie koszty utrzymania

Jeśli planujesz kupić grill lawowy, pamiętaj o ważnej rzeczy. Kamienie lawy mają ograniczoną żywotność, w zależności od tego, ile ich używasz. Jednak nawet to nie przeszkadza w częstych grillach, ponieważ ich wymiana nie jest ani trudna, ani droga.