Artykuł Dodaj artykuł

Jak wybrać kaloryczność diety pudełkowej?

W opisie ofert cateringu dietetycznego najczęściej masz wymienione wszystkie dostępne diety z podziałem na kaloryczność. Właściwy bilans kaloryczny to bardzo istotny element zdrowego odżywiania. Jak samodzielnie wyliczyć dzienne zapotrzebowanie energetyczne? Jak wybrać najlepszą dla siebie dietę pudełkową?

W opisie ofert cateringu dietetycznego najczęściej masz wymienione wszystkie dostępne diety z podziałem na kaloryczność. Właściwy bilans kaloryczny to bardzo istotny element zdrowego odżywiania. Jak samodzielnie wyliczyć dzienne zapotrzebowanie energetyczne? Jak wybrać najlepszą dla siebie dietę pudełkową?

Jak wybrać kaloryczność diety pudełkowej?

Jak dobrać kaloryczność diety pudełkowej?

Większość osób nie ma pojęcia o tym, ile kalorii powinno spożywać. A właśnie na kaloriach opiera się optymalna diety. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby właściwie oszacować swoje zapotrzebowanie energetyczne to musisz wziąć pod uwagę kilka czynników, między innymi: wzrost, wiek, masę ciała oraz płeć. 

Dieta w bardzo różnych wariantach

Ciekawi Cię, jak wygląda na przykład dieta wegetariańska i dieta bez ryb? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do wejścia na tę stronę internetową: www.dietykieta.pl Znajdziesz tam również bardzo wiele przydatnych informacji o zdrowym odżywianiu.

Aktywność fizyczna

Przy określaniu kaloryczności i wybraniu właściwej diety pudełkowej w Dietykiecie, należy uwzględnić też to, jak wygląda Twoja codzienność. Czy jesteś osobą aktywną fizycznie i często uprawiasz sport, jaki wykonujesz zawód? A może pracujesz zdalnie i większość dnia spędzasz przed komputerem? Gdy zbierzesz ze sobą wszystkie te informacje, to będziesz mógł swobodnie ocenić Twoje dzienne zapotrzebowania na kalorie. Dietetykowi będzie również łatwiej skomponować dla Ciebie odpowiednie posiłki.

Jaki cel ma Twoja dieta?

Odpowiedź na to pytanie również jest niezwykle ważna przy określaniu kaloryczności diety. Zależnie od tego, czy Twoim celem jest utrzymanie obecnej wagi, zmniejszenie, czy wzrost masy ciała, to wybrana dieta pudełkowa powinna mieć taką ilość kalorii, która będzie odpowiednia dla założonego przez Ciebie celu. 

Jak obliczyć Twoje zapotrzebowanie kaloryczne?

Musisz pamiętać o tym, że kaloryczność cateringu dietetycznego musi być właściwie dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Jeżeli chcesz wyliczyć Twoje zapotrzebowania kaloryczne, to musisz wyznaczyć dwie wartości PPM i PCM.

A może lepiej skorzystać z kalkulatora zapotrzebowania kalorycznego? 

Oszacowanie Twojego zapotrzebowania kalorycznego na podstawie wymienionych wytycznych nie jest proste. Na szczęście w Internecie możesz znaleźć bardzo wiele kalkulatorów, które dają możliwość szybkiego obliczenia podstawowej i całkowitej przemiany materii. Dzięki kalkulatorowi możesz wyliczyć szacunkowe zapotrzebowanie energetyczne, które pozwoli Ci utrzymać obecną wagę.

A co gdy chcesz schudnąć lub przytyć?

Jeżeli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, to od wyliczonego zapotrzebowania kalorycznego standardowo powinieneś odjąć od 200 do 300 kalorii. Takie odchudzanie jest bezpieczne, ponieważ z jednej strony pozwala zredukować masę ciała, a z drugiej jest korzystne dla zdrowia. Nie powoduje spadku nastroju, ani efektu jo-jo. 

Jak przytyć?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby z jakiś powodów zwiększyć swoją wagę, to do wyliczonego wcześniej zapotrzebowania kalorycznego powinieneś dodać od 200 do 300 kalorii. 

Kaloryczność dla osób, które na co dzień trenują

Jeżeli pragniesz jednocześnie zadbać o swój dobry wygląd i potrafić kondycję fizyczną, to powinieneś stopniowo zwiększać kaloryczność stosowanej diety pudełkowej i jednocześnie realizować swój plan treningowy. 

Jak powinna wyglądać zdrowa dieta?

Zdrowa dieta to taka, która jest doskonale dopasowana do potrzeb Twojego organizmu. Mowa tutaj na przykład o zapotrzebowaniu na energię z pożywienia. Nie warto jest korzystać z cateringu dietetycznego, który nie będzie odpowiadał konkretnym wymogom odnoszącym się do kaloryczności. 

Zbilansowana dieta, czyli jaka?

Odpowiednio zbilansowana dieta pudełkowa powinna dostarczać niezbędnych składników odżywczych we właściwych proporcjach. Nie można też zapominać o właściwej ilości kalorii. 

Co ma w swojej ofercie Dietykieta?

Znajdziesz tutaj następujące wersje cateringu dietetycznego o różnej kaloryczności: dieta paleo, dieta południowa, dieta wegetariańska, dieta bez ryb. Postaramy się przybliżyć Ci ich najważniejsze cechy. 

Dieta Paleo

Dieta Paleo została wzbogacona o węglowodanową kolację. Dzięki temu jeżeli wybierzesz tę dietę pudełkową, to łatwiej Ci będzie zasnąć i się zregenerować. W dodatku nie zawiera ona glutenu i laktozy. Posiada niski indeks glikemiczny, więc dzięki temu można osiągnąć niższą glikemię poposiłkową.

Dieta Południowa

Dieta Południowa jak sama jest nazwa wskazuje jest inspirowana sposobem odżywiania ludzi, którzy mieszkają w Basenie Morza Śródziemnego. Jest bardzo zdrowa i składa się z pięciu posiłków w ciągu dnia. Zawiera tylko nieprzetworzone produkty i zapobiega chorobom układu krążenia. 

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły