Artykuł Dodaj artykuł

Jaki zestaw garnków dobrać do swoich potrzeb?

Wielkimi krokami zbliża się do nas wakacje. Jest to czas, kiedy znacznie aktywniej spędzamy wolny czas. Nasze dzieci hasają wtedy po dworze, a po całodziennym wysiłku fizycznym są bardzo głodne. Jako odpowiedzialni rodzice musimy więc przygotowywać im olbrzymie posiłki.

Jaki zestaw garnków dobrać do swoich potrzeb?

Wielkimi krokami zbliża się do nas wakacje. Jest to czas, kiedy znacznie aktywniej spędzamy wolny czas. Nasze dzieci hasają wtedy po dworze, a po całodziennym wysiłku fizycznym są bardzo głodne. Jako odpowiedzialni rodzice musimy więc przygotowywać im olbrzymie posiłki. Z całą pewnością okaże się więc dla nas bardzo czasochłonne i wyczerpujące. Jak więc ułatwić sobie pracę kuchenne przed tym jakże ważnym i wesołym czasem? Najlepszym pomysłem będzie posiłkowanie się dobrej jakości zestawem jednakowych garnków. Na polskim rynku jest jednak całe mnóstwo najróżniejszych ich zestawów, rodzajów i kompletów. Jak więc odpowiednio dobrać zestaw do swoich realnych potrzeb? W niniejszym artykule przedstawimy kilka niezwykle pomocnych w tej kwestii zasad.

Ogromna większość Polaków nie dba zupełnie o jakość swych narzędzi kuchennych. Jest to wielki błąd, za który płacą oni nie tylko gorszym smakiem niemal każdej potrawy, ale i dłuższym jej przygotowywaniem. Osobną kwestią jest także bałagan, który powstaje w naszej kuchni, przy używaniu niedopasowanych do siebie garnków. Powyżej opisana sytuacja powodowana jest zazwyczaj tym, że pojedyncze garnki nijak do siebie nie pasują. Nie można włożyć więc jednego w drugi. Zajmują tym samym bardzo dużo, tak cennego w kuchni miejsca.

Komplet garnków, czy pojedyncze ich sztuki?

Znacznie korzystniejszym więc rozwiązaniem jest zakup całego, jednolitego zestawu garnków. Jego elementy posiadają bowiem zbliżone do siebie parametry, a co za tym idzie z góry narzucone rozmiary. Można je więc schować jeden do drugiego i zaoszczędzić przy okazji tak potrzebne nam miejsce. W taki prościej utrzymamy porządek w kuchni. Będziemy też znacznie lepiej zorganizowani.

Jaki zestaw garnków dobrać do swoich potrzeb?

Dopasowanie kompletu garnków do swych potrzeb

Aby prawidłowo dopasować komplet garnków do swych indywidualnych potrzeb, powinniśmy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie oczekiwania względem niego posiadamy? Czy potrzebować będziemy rozbudowanego zestawu, czy wystarczy nam mały? Czy potrzebować będziemy nieco bardziej specjalistycznych narzędzi kuchennych, jak na przykład rondle? Czy wystarczy nam podstawowy, uniwersalny zestaw, czy potrzebować będziemy bardziej specjalistycznego? Mocno zaważy więc na naszym wyborze ewentualny fakt posiadania przez nas rodziny, a także liczebności jej członków.

Rozbudowane i specjalistyczne vs małe i uniwersalne zestawy garnków

W naturalny sposób wynika z tego kolejne pytanie: dla ilu osób przygotowywać będziemy dania i jak często będziemy to robić? Warto wiedzieć, że wiele potraw kompatybilna jest jedynie z jednym rodzajem garnka – czego najlepszym przykładem jest przygotowywanie weków lub kieszenie kapusty. Dwie wymienione powyżej czynności należy bowiem wykonywać jedynie w dużych, specjalnie przygotowywanych do tego garnkach. Innym przykładem jest niewielki, poręczny rondel. Jest on bardzo przydatny podczas gotowania jajek, czy mleka.

Podsumowanie

Jak więc sami widzimy: największą wygodę podczas prac kuchennych da nam z pewnością jednorodny zestaw garnków. Dzięki jego dopasowanym do siebie komponentom zyskujemy porządek, a dzięki zbliżonym parametrom – znacznie większą szansę, że przygotowywane przez nas posiłki nie będą się nam przypalać. Zachęcamy do obejrzenia propozycji Prymus AGD.