Artykuł Dodaj artykuł

Kubki papierowe – biodegradowalne praktyczne naczynia

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej poszczególne branże zaczęły dbać o to, by nie zaśmiecać przy okazji swojej działalności środowiska.

Kubki papierowe – biodegradowalne

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej poszczególne branże zaczęły dbać o to, by nie zaśmiecać przy okazji swojej działalności środowiska. Dotyczy to także szeroko pojętej branży gastronomicznej, która zaczęła wykorzystywać biodegradowalne opakowania jednorazowe. Kubki papierowe należą do szerokiego asortymentu tego rodzaju.

Od roku 2021 została ograniczona możliwość wykorzystywania plastiku w branży spożywczej, w tym i gastronomicznej. W związku z tym plastikowe naczynia, sztućce i opakowania zostały zastąpione tymi wykonanymi z tworzyw biodegradowalnych i papieru (pozyskiwanego w ekologiczny sposób). Takie opakowania i naczynia nie przyczyniają się do zaśmiecania środowiska i ulegają rozkładowi (na przykład kubek papierowy ulega biodegradacji w ciągu 90 dni). Dodatkowo dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii takie naczynia i opakowania świetnie sprawdzą się do wielu produktów spożywczych.

Jednorazowe kubki papierowe – jak powstają

Sama produkcja kubków papierowych jest procesem ekologicznym. Od początku dba się o to, by przy wytwarzaniu kubków papierowych nie ucierpiało środowisko. Papier do produkcji jest wytwarzany z włókien celulozowych bądź z włókien ścieru drzewnego. Ponieważ ekologiczne kubki do kawy czy herbaty czy też opakowania do dań na wynos mają styczność z jedzeniem, każdy etap ich produkcji jest bardzo rygorystyczny i przebiega według ścisłych wytycznych. Skutkuje to produktami wytrzymałymi i bezpiecznymi w użyciu. Dzięki czemu kubkami papierowymi mogą dysponować lokale gastronomiczne różnego rodzaju.

Kubek papierowy w wielu odsłonach

Przede wszystkim wśród kubków papierowych znajdziemy takie, które są przeznaczone zarówno do zimnych, jak i gorących napojów. Te drugie mają papier o grubszej strukturze, tak by możliwe było wypicie gorącego napoju. Dzięki czemu znakomicie sprawdzają się na przykład na stacjach benzynowych czy też na imprezach plenerowych. Co istotne, kubki mogą mieć różną pojemność i jest możliwe naniesienie na nie nadruku – np. w postaci logo firmy. Oczywiście nadruk nanoszony jest przy użyciu nietoksycznych farb. Kubki z nadrukiem do kawy czy herbaty mogą więc być formą reklamy, na przykład na różnego rodzaju promocjach. Takiej, która dodatkowo świadczy o wysokiej świadomości firmy w kwestii ochrony środowiska. Kubek papierowy to także niejako wizytówka lokalu gastronomicznego i jego podejścia do spraw bliższego i dalszego otoczenia.

Produkty ekologiczne, im w większej liczbie branży się pojawią, tym pozytywniej wpłyną na stan środowiska, zastępując opakowania czy naczynia jednorazowe wykonane z plastiku. Kubki papierowe to dodatkowo rozwiązanie estetyczne i ekonomiczne.

Podobne artykuły

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.