Wynik wyszukiwania

 
„Kulinarnie Mocni” otwierają Nowy Rok wspólnym gotowaniem zdjęcie

„Kulinarnie Mocni” otwierają Nowy Rok wspólnym gotowaniem

Ale jaja! – pod taką nazwą odbyła się druga odsłona warsztatów kulinarnych w ramach programu edukacyjnego „Kulinarnie mocni”. To wspólna inicjatywa Federacji Polskich Banków Żywności i firmy McCormick, właściciela marki Kamis.

Czytaj więcej

 
"Kulinarnie mocni" - gotują i nie marnują zdjęcie

"Kulinarnie mocni" - gotują i nie marnują

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności.

Czytaj więcej

 
Marnowanie żywności w szkołach. Jak edukować najmłodszych? zdjęcie

Marnowanie żywności w szkołach. Jak edukować najmłodszych?

Niemal 1/3 Polaków przyznaje się, że zdarza im się wyrzucać żywność . Jedzenie marnuje się każdego dnia także w szkołach – na stołówkach i w plecakach uczniów. Jak ograniczyć marnowanie żywności przez dzieci? 

Czytaj więcej

 
Program edukacyjny „Extra Szkolna Stołówka” zdjęcie

Program edukacyjny „Extra Szkolna Stołówka”

Wygodna, przystosowana do spożywania posiłku bez pośpiechu, zachęcająca do jedzenia, przytulna, bo jej atmosfera ma przypominać rodzinne zasiadanie do stołu – taka, czyli „extra”, powinna być szkolna stołówka. Stała się ona celem programu „Extra Szkolna Stołówka”, której partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności.

Czytaj więcej

 
Tofu, owoce morza, sery i grillowane mięso, czyli co uczniowie jedzą na stołówkach na całym świecie? zdjęcie

Tofu, owoce morza, sery i grillowane mięso, czyli co uczniowie jedzą na stołówkach na całym świecie?

Szkolna stołówka, a w niej serwowane ryby, warzywa, sery i wodorosty. To nie menu wykwintnej restauracji, ale obiady serwowane na szkolnych stołówkach na całym świecie. Co mogą zobaczyć na swoich talerzach uczniowie w innych krajach Europy, w Azji i Stanach Zjednoczonych?

Czytaj więcej

 
Kuchnia przyjazna dzieciom - jak zaangażować najmłodszych podczas gotowania? zdjęcie

Kuchnia przyjazna dzieciom - jak zaangażować najmłodszych podczas gotowania?

Wspólne gotowanie, sprzątanie czy pomoc w innych domowych obowiązkach to sposób na spędzenie czasu z dziećmi. Dodatkowo nasi najmłodsi uczą się odpowiedzialności, pracy w grupie i cierpliwości. 

Czytaj więcej

 
Niekonwencjonalne połączenia smaków w codziennej kuchni… czyli przepisy na pyszne zupy zdjęcie

Niekonwencjonalne połączenia smaków w codziennej kuchni… czyli przepisy na pyszne zupy

Resztki jedzenia z poprzedniego dnia można wykorzystać do przygotowania zup.  Nie musimy ograniczać się  do klasycznej pomidorowej czy rosołu. Świat zup jest znacznie bogatszy. Aby nadać zupom bogatego smaku warto odważyć się doprawić je aromatycznymi przyprawami i ziołami.

Czytaj więcej

 
XIII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej „NATURA FOOD” & IX Targi Ekologicznego Stylu Życia „beECO” zdjęcie

XIII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej „NATURA FOOD” & IX Targi Ekologicznego Stylu Życia „beECO”

Zmienia się miejsce i data tegorocznych Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej „NATURA FOOD” oraz Targów Ekologicznego Stylu Życia „beECO”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2 – 4 października 2020 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej

 

Pierwszy w tym roku audyt żywności programu „Doceń polskie”

XXVII atestacja żywności organizowana w ramach programu „Doceń polskie” przeszła do historii. Dnia 31 stycznia br. specjaliści z branży spożywczej ocenili 142 wyroby z oferty 66 polskich producentów. 

Czytaj więcej

 
Wiadra plastikowe do przechowywania żywności zdjęcie

Wiadra plastikowe do przechowywania żywności

Plastikowe wiadra to praktyczny rodzaj  pojemników, mających szerokie zastosowanie  w przemyśle spożywczym oraz w gospodarstwach domowych. Producenci wiader plastikowych proponują coraz ciekawsze rozwiązania, wychodząc naprzeciw wymaganiom współczesnego klienta.  

Czytaj więcej

 
Dwudziesta dziewiąta ocena żywności w ramach programu „Doceń polskie” zdjęcie

Dwudziesta dziewiąta ocena żywności w ramach programu „Doceń polskie”

Pieczywo, nabiał, alkohole, słodycze, dania gotowe, mięsa, czy wędliny z dziczyzny – to tylko niektóre spośród produktów, które zostały ocenione przez Lożę Ekspertów podczas XXIX atestacji żywności programu promocyjnego „Doceń polskie”. Wydarzenie miało miejsce 25 lipca br. w Sosnowcu. Do udziału w certyfikacji zgłoszono artykuły spożywcze niemal z całej Polski.  

Czytaj więcej

 
Trendy żywnościowe, czyli rynek konsumenta zdjęcie

Trendy żywnościowe, czyli rynek konsumenta

Znamy składniki, czytamy etykiety i wymagamy od producentów uczciwości. Na wybory żywnościowe konsumentów, nawet te natury etycznej, szybko reagują producenci. Czy to wystarcza do zmiany jakości jedzenia na sklepowych półkach?

Czytaj więcej

 
Książka: Chemia żywności zdjęcie

Książka: Chemia żywności

Chemia żywności jest nauką o składzie surowców i produktów żywnościowych, dodatków i zanieczyszczeń żywności, a także o biochemicznych i chemicznych reakcjach zachodzących w surowcach oraz produktach żywnościowych w czasie przechowywania i przetwarzania.

Czytaj więcej

 
Zapraszamy na WARSAW FOOD EXPO 2020! zdjęcie

Zapraszamy na WARSAW FOOD EXPO 2020!

Międzynarodowe Targi Żywności WARSAW FOOD EXPO to jedna z najważniejszych imprez branżowych w Polsce dedykowanych sektorowi rolno-spożywczemu. Kolejna, czwarta edycja wydarzenia, odbędzie się w terminie 22 - 24 września 2020 r. w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO.

Czytaj więcej

 
Audyty żywności programu „Doceń polskie” niezmienne pod honorowym patronatem Ministra zdjęcie

Audyty żywności programu „Doceń polskie” niezmienne pod honorowym patronatem Ministra

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi sprawuje honorowy patronat nad atestacjami żywności od samego początku realizowania programu, czyli od roku 2011. Do twórców przedsięwzięcia dotarł niedawno list z oficjalnym potwierdzeniem, że zaplanowane na 2018 rok certyfikacje także odbędą się pod patronatem honorowym szefa resortu rolnictwa. 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 488