Wynik wyszukiwania

 
Kluczowe zmiany dla branży ekologicznej od 2021 roku.  Kongres BIOEXPO 2021 zdjęcie

Kluczowe zmiany dla branży ekologicznej od 2021 roku. Kongres BIOEXPO 2021

Europejski Plan Działania dla Rolnictwa Ekologicznego z 25 marca 2021 zwiastuje nową erę transformacji Wspólnej Polityki Rolnej oraz łańcucha żywnościowego w Unii Europejskiej. Jej głównym instrumentem ma być rolnictwo ekologiczne oraz agroekologia.

Czytaj więcej

 
Żywność ekologiczna, zdrowie i ekotrendy, czyli kongres BIOEXPO 2021 zdjęcie

Żywność ekologiczna, zdrowie i ekotrendy, czyli kongres BIOEXPO 2021

Wartość polskiego rynku żywności ekologicznej szacowana jest na 1,36 mld zł w cenach detalicznych (0,5% całego rynku spożywczego), a z końcem 2019 w naszym kraju działało 18 637 gospodarstw legitymujących się certyfikatem, co stanowi 3,5% użytków rolnych uprawianych w Polsce.

Czytaj więcej

 
XIII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej „NATURA FOOD” & IX Targi Ekologicznego Stylu Życia „beECO” zdjęcie

XIII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej „NATURA FOOD” & IX Targi Ekologicznego Stylu Życia „beECO”

Zmienia się miejsce i data tegorocznych Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej „NATURA FOOD” oraz Targów Ekologicznego Stylu Życia „beECO”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2 – 4 października 2020 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej

 

Jak poprawnie czytać etykiety i nie marnować żywności?

Większość Polaków czyta etykiety kupowanych produktów. Jak wynika z badania Ipsos, z różną częstotliwością robi to aż 76% badanych[1].Przy tym najważniejszą dla nich informacją jest termin przydatności do spożycia (68%)[2]. Czy jednak każdy potrafi poprawnie zinterpretować znajdujące się na opakowaniu daty? Okazuje się, że nie. Dlatego marka Winiary łączy siły z Too Good To Go i dołącza do kampanii „Często Dobre Dłużej” – jej celem jest ułatwienie konsumentom poprawnego rozumienia dat ważności i ograniczenie marnowania wciąż dobrych produktów. 

Czytaj więcej

 
Żywność ekologiczna - dlaczego jest warta zakupu? zdjęcie

Żywność ekologiczna - dlaczego jest warta zakupu?

Nie ulega wątpliwości, że żywność ekologiczna jest bardziej wartościowa z punktu widzenia smaku, zdrowia i dobrego samopoczucia od żywności konwencjonalnej.

Czytaj więcej

 

Polacy wyrzucają do kosza 5 mln ton żywności rocznie

W wielu regionach na świecie ludzie głodują, a mimo to, jedzenie ciągle jest marnowane na ogromną skalę, co przyczynia się do zanieczyszczania środowiska i degradacji zasobów naturalnych. Jak podaje Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa na świecie, co roku marnuje się 1,3 mld ton żywności nadającej się do spożycia, co stanowi 1/3 produkcji żywności na Ziemi. Jednocześnie, co jest paradoksalne, 868 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu.

Czytaj więcej

 
Polacy wyrzucają do kosza 5 mln ton żywności rocznie zdjęcie

Polacy wyrzucają do kosza 5 mln ton żywności rocznie

W wielu regionach na świecie ludzie głodują, a mimo to, jedzenie ciągle jest marnowane na ogromną skalę, co przyczynia się do zanieczyszczania środowiska i degradacji zasobów naturalnych.

Czytaj więcej

 

Rośnie rynek substytutów dla żywności pochodzenia zwierzęcego Raport branży foodtech

Do 2035r. roślinne alternatywy produktów odzwierzęcych mają stanowić do 11%światowego rynku białka. Pozytywny scenariusz, który zakłada uzyskanie pełnego wsparcia regulacyjnego oraz technologicznego, przewiduje nawet 22% udział. Świadomość ekologiczna, czynniki etyczne i zdrowotne mają coraz większy wpływ na wybory żywieniowe. W efekcie, już niemal 40% Polaków deklaruje, że aktywnie ogranicza spożycie mięsa.

Czytaj więcej

 

Marnowanie żywności na celowniku branży opakowaniowej

W Polsce marnuje się rocznie 4,8 mln ton żywności. To ogromne obciążenie dla środowiska, m.in. w zakresie emisji CO2. Zjawisko to można ograniczyć poprzez edukację, zmianę nawyków oraz rozsądne stosowanie nowoczesnych opakowań.

Czytaj więcej

 
Automatyzacja i Maintenance 4.0 zapobiegają stratom producentów żywności zdjęcie

Automatyzacja i Maintenance 4.0 zapobiegają stratom producentów żywności

Wycofywanie produktów z rynku ze względów bezpieczeństwa jest zazwyczaj kosztowne i powoduje szkody wizerunkowe.

Czytaj więcej

 
Konferencja BEZPIECZNE OPAKOWANIA ŻYWNOŚCI wiodącym wydarzeniem targów POLAGRA FOOD oraz PAKFOOD zdjęcie

Konferencja BEZPIECZNE OPAKOWANIA ŻYWNOŚCI wiodącym wydarzeniem targów POLAGRA FOOD oraz PAKFOOD

26 września w Poznaniu w trakcie targów opakowań żywności PAKFOOD oraz żywności POLAGRA FOOD, Polska Izba Opakowań organizuje konferencje Bezpieczne opakowania żywności - Wpływ opakowań na trwałość i jakość produktu.

Czytaj więcej

 
Polska kulinarna: regionalne przysmaki - z czego słyną poszczególne miejsca zdjęcie

Polska kulinarna: regionalne przysmaki - z czego słyną poszczególne miejsca

Polska słynie z kulinarnych przysmaków. Naszą narodową dumą znaną na całym świecie są między innymi pierogi. Jednak podróżując po kraju można odnaleźć smaki charakterystyczne dla danego regionu. Zwłaszcza latem, gdy stajemy się turystami, warto zwiedzać miejsca nie tylko pod kątem historycznym czy przyrodniczym, ale także kulinarnym. Wszyscy wiedzą, że najlepsze, prawdziwe oscypki zjedzą na Podhalu, a świeżą rybę z portu nad Bałtykiem. Podpowiadamy, gdzie wybrać się, by skosztować najlepszych blin, chłodnika lub pyz!

Czytaj więcej

 
X jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VI edycja Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO zdjęcie

X jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VI edycja Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO

W terminie 13-15.10.2017 r. w Łodzi odbędzie się X jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VI edycja Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO.

Czytaj więcej

 
KONFERENCJA: BEZPIECZNE OPAKOWANIA ŻYWNOŚCI zdjęcie

KONFERENCJA: BEZPIECZNE OPAKOWANIA ŻYWNOŚCI

15 lipca mija termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w Konferencji BEZPIECZNE OPAKOWANIA ŻYWNOSCI organizowanej przez Polską Izbę Opakowań w dniu 26 września w ramach targów żywności POLAGRA FOOD, POLAGRA TECH oraz Targów Opakowań Żywności PAKFOOD.

Czytaj więcej

 
Polska żywność w centrum uwagi zdjęcie

Polska żywność w centrum uwagi

Wielkimi krokami zbliża się Dzień polskiej żywności; „święto” zainicjowane przez twórców Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Wydarzenie przypadające 25 sierpnia będziemy obchodzić już po raz 5.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 475