Rooibos, a herbata czerwona. Dlaczego są często mylone zdjęcie

Rooibos, a herbata czerwona. Dlaczego są często mylone

Herbata rooibos i herbata czerwona, są często ze sobą mylone. 

Czytaj więcej

 
Czy wiesz, jak powstała Twoja ulubiona herbata? zdjęcie

Czy wiesz, jak powstała Twoja ulubiona herbata?

Herbata to obok kawy jeden z najbardziej popularnych napojów, po które sięgamy każdego dnia. Pijemy ją do śniadania, w czasie spotkań z przyjaciółmi, a wieczorem nierzadko towarzyszy nam podczas lektury ulubionej książki.

Czytaj więcej

 
Herbata Loyd – zatroszcz się o swoje zdrowie przy filiżance herbaty zdjęcie

Herbata Loyd – zatroszcz się o swoje zdrowie przy filiżance herbaty

Herbata bywa droższa od złota. To nie tylko naiwny frazes: napar produkowany w Chinach z krzewów Da Hong Pao, osiąga cenę za gram trzydziestokrotnie przewyższającą wartość złotego kruszcu.

Czytaj więcej

 
Kawa czy herbata? Który napój wybieramy częściej i w jakich okolicznościach? zdjęcie

Kawa czy herbata? Który napój wybieramy częściej i w jakich okolicznościach?

Codzienny dylemat „kawa czy herbata” znany jest chyba każdemu z nas. Oba napoje nieodłącznie towarzyszą nam, czy to w trakcie śniadań, czy też podczas spotkań towarzyskich.

Czytaj więcej

 
Kawa czy herbata? zdjęcie

Kawa czy herbata?

Polska wyeksportowała w 2014 roku 146 tysięcy ton kawy, herbaty i kakao. Najważniejszymi odbiorcami tych produktów są w UE Czechy i Niemcy, zaś poza UE – kraje Wspólnoty Niepodległych Państw. 

Czytaj więcej

 
Herbaciane zakupy – co wpływa na nasz wybór? zdjęcie

Herbaciane zakupy – co wpływa na nasz wybór?

Herbata to produkt, który znajdziemy w większości polskich domów. Co jednak stoi za wyborem danego gatunku? Ile filiżanek tego wyjątkowego naparu pijemy dziennie?

Czytaj więcej

 

Jak przygotować pyszną herbatę z miodem i cytryną?

Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Jest dużo zdrowsza niż kawa, ale także potrafi nas pobudzić. Co więcej na rynku znajdziemy mnóstwo różnych herbat, na przykład tradycyjny earl grey, czy pełna zdrowotnych właściwościherbata zielona.

Czytaj więcej

 
Najwyższy Czas na Herbatę, czyli herbaciane preferencje Polaków zdjęcie

Najwyższy Czas na Herbatę, czyli herbaciane preferencje Polaków

Czarna, zielona lub biała. Klasyczna albo z owocowymi dodatkami. W domu, pracy bądź restauracji. Okazuje się, że każdy z nas ma swoje upodobania odnośnie herbaty, a także własne rytuały z nią związane.   

Czytaj więcej

 
Rozgrzewające herbaty na zimę zdjęcie

Rozgrzewające herbaty na zimę

Zimą łatwiej o wychłodzenie organizmu, dlatego warto pomyśleć o kilku składnikach, które w smaczny i szybki sposób przywrócą odpowiednią temperaturę naszemu ciału. 

Czytaj więcej

 
Świąteczne inspiracje laureatów programu „Doceń polskie” zdjęcie

Świąteczne inspiracje laureatów programu „Doceń polskie”

Klasyczny barszcz idealny na wigilijny stół i kaczka, która zachwyci rodzinę w święta, a także rozgrzewająca herbata oraz wyjątkowy makowiec. Laureaci programu promocyjnego „Doceń polskie” dzielą się przepisami na smakołyki idealne na bożonarodzeniowe spotkania.

Czytaj więcej

 
Zdrów jak cesarz. 5 właściwości czerwonej herbaty, które trzeba znać zdjęcie

Zdrów jak cesarz. 5 właściwości czerwonej herbaty, które trzeba znać

To nie przypadek, że Chińczycy przez długie lata cieszą się dobrym zdrowiem. Potwierdzają to badania. Chociażby te z regionu Qu Jing w prowincji Yunnan. Długowieczni mieszkańcy poza tym, że mają pozytywne nastawienie do życia, dietę bogatą w ryby i sporo codziennej aktywności fizycznej, to po posiłku zawsze piją… herbatę. Lekarze i naukowcy postanowili pójść tym tropem. Odkryli, że czarowana herbata ma wiele prozdrowotnych właściwości.

Czytaj więcej

 
Przepisy na rozgrzewające herbaty zdjęcie

Przepisy na rozgrzewające herbaty

Nadeszła jesień, a z nią chłodny wiatr, deszcz i coraz niższe temperatury. O tej porze roku aura nas nie rozpieszcza -  sprawia, że mamy mniej energii i jesteśmy bardziej podatni na infekcje.

Czytaj więcej

 
Rozgrzej się! 4 pomysły na rozgrzewające napoje z różnych stron świata zdjęcie

Rozgrzej się! 4 pomysły na rozgrzewające napoje z różnych stron świata

Pomysłów na rozgrzewające napoje jest mnóstwo! Jednak co wybrać, aby było nie tylko smacznie, ale i zdrowo? Proponujemy sięgnąć po tradycyjne napoje z różnych stron świata, które rozgrzewają ich mieszkańców od pokoleń.

Czytaj więcej

 
Kolejna twarz legendarnego Grey’a zdjęcie

Kolejna twarz legendarnego Grey’a

Z jej pochodzeniem wiąże się wiele legend. Wszystkie łączy jednak jedna postać – osiemnastowieczny hrabia Charles Grey, który w latach 30 XIX wieku pełnił funkcję premiera Wielkiej Brytanii. Mowa oczywiście o ulubionej herbacie Brytyjczyków – Earl Grey, której niepowtarzalny aromat sprawił, że cenią ją koneserzy herbaty na całym globie.

Czytaj więcej

 
Krótka historia herbaty zdjęcie

Krótka historia herbaty

Pijemy ją kilka razy dziennie, zupełnie nie zastanawiając się jaka jest jej historia i kto jako pierwszy zaczął ją spożywać. Istnieje pod różnymi postaciami i pije się ją na wiele sposobów pod każdą szerokością geograficzną. Mowa oczywiście o herbacie – warto znać parę istotnych informacji o tym ulubionym napoju Polaków.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 37