Wynik wyszukiwania

 
Trwa kampania marki Winiary „Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu” zdjęcie

Trwa kampania marki Winiary „Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu”

Problem marnowania żywności w Polsce jest ogromny: każdy z nas wyrzuca średnio ponad 230 kg różnego rodzaju produktów rocznie.

Czytaj więcej

 
Lato w słoikach. Słodka przyjemność na zapas zdjęcie

Lato w słoikach. Słodka przyjemność na zapas

Za nami pierwsze dni lata, pory roku, która kojarzy nam się z bogactwem smaków i aromatów powszechnie dostępnych świeżych owoców i warzyw.

Czytaj więcej

 
Grupa Mtp wraca do gry! zdjęcie

Grupa Mtp wraca do gry!

Rząd znosi obostrzenia, a Grupa MTP wraca do gry. Przygotowana do wznowienia działalności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, gościom biznesowym i turystom. #WracamyDoGry – to zainicjowana przez Grupę MTP wspólna kampania Miasta Poznań oraz poznańskich firm i instytucji.

Czytaj więcej

 
Przepis na jesienną chandrę? Ruch i… deser z warzyw! zdjęcie

Przepis na jesienną chandrę? Ruch i… deser z warzyw!

Jesień to trudny okres dla wielu z nas – niewiele słońca, deszcz, wiatr i chłód... Częściej niż kiedykolwiek dopada nas też kiepski nastrój i apatia. Jak sobie z nimi radzić? Właśnie teraz szczególnie warto szukać tego, co sprawia nam radość. 

Czytaj więcej

 
Szczęście zaczyna się w… jelitach zdjęcie

Szczęście zaczyna się w… jelitach

Jak wynika z badania1  przeprowadzonego na potrzeby kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!”, jedynie 5% Polaków ma świadomość, że każdego dnia powinno się spożywać co najmniej pięć porcji warzyw i owoców. Są one źródłem wielu witamin i minerałów, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a w konsekwencji – do lepszego samopoczucia. W jaki sposób? 

Czytaj więcej

 
Szczęście na wyciągnięcie ręki zdjęcie

Szczęście na wyciągnięcie ręki

Choć prawie 70% badanych deklaruje, że odżywia się prawidłowo, wyniki badań wskazują, że Polacy nie posiadają wystarczającej wiedzy, jak powinna wyglądać dobrze zbilansowana dieta.

Czytaj więcej

 
Czy ziemniaki mają „super moc”? zdjęcie

Czy ziemniaki mają „super moc”?

Naturalne, niskoprzetworzone, bogate w składniki odżywcze i związki prozdrowotne – takie są ziemniaki polskiego pochodzenia. Jakie inne cenne właściwości kryją w sobie te produkty? 

Czytaj więcej

 
Andrzej Polan uczy gotowania kaszy zdjęcie

Andrzej Polan uczy gotowania kaszy

Ogólnopolska kampania „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” startuje już po raz trzeci, by przypomnieć, jak cennym źródłem witamin i minerałów jest kasza, oraz podpowiedzieć, jak wprowadzić ją na stałe do naszej diety przez cały rok. 

Czytaj więcej

 
„Qmam kaszę” lubi kaszę! zdjęcie

„Qmam kaszę” lubi kaszę!

Jęczmienna, gryczana, a może manna? Rozpoczęła się IV edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”, której twarzą została znana blogerka kulinarna – „Qmam kaszę”.

Czytaj więcej

 
Konkurs „Kasza? Lubię ją!” zdjęcie

Konkurs „Kasza? Lubię ją!”

Trwa konkurs kulinarny na najciekawszy autorski przepis na danie z kaszą, realizowany w ramach III edycji kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na  co dzień”. Na wyróżnionych uczestników czekają warsztaty z cenionym szefem kuchni – Andrzejem Polanem. Zwycięzcy konkursu otrzymają wysokiej klasy sprzęt kuchenny.  

Czytaj więcej

 
Zimowe śniadanie na medal! zdjęcie

Zimowe śniadanie na medal!

Jak ogłosili eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia u podstaw najnowszej piramidy zdrowego żywienia leży aktywność fizyczna.

Czytaj więcej

 
Poznaj FAKTY o tłuszczach trans! zdjęcie

Poznaj FAKTY o tłuszczach trans!

Uznawane są za jedne z najbardziej szkodliwych dla zdrowia składników.

Czytaj więcej

 
Poznaj się na tłuszczach! zdjęcie

Poznaj się na tłuszczach!

Czy tłuszcze są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu? Które z nich są dobre dla zdrowia? Jak wpleść w dietę „dobre” tłuszcze? To pytania, które zazwyczaj zadają osoby chcące zadbać o zdrowy styl życia lub borykające się z chorobami układu krążenia.

Czytaj więcej

 
Nowa organizacja branżowa na rynku spożywczym – Stowarzyszenie Producentów Produktów Zbożowych zdjęcie

Nowa organizacja branżowa na rynku spożywczym – Stowarzyszenie Producentów Produktów Zbożowych

Na polskim rynku pojawiła się nowa organizacja branżowa – Stowarzyszenie Producentów Produktów Zbożowych (SPPZ). Podmiot zrzeszający kluczowych polskich producentów kasz oraz płatków zbożowych będzie działać na rzecz ochrony środowiska i zdrowia, a także rozwoju nowych technologii produkcji. Jednym ze strategicznych obszarów działalności Stowarzyszenia będzie promowanie kategorii kasz i płatków zbożowych, realizowane m.in. poprzez kampanię edukacyjną, popularyzującą wiedzę o tych produktach.

Czytaj więcej

 
„Pora na pomidora” po raz piąty! zdjęcie

„Pora na pomidora” po raz piąty!

Jak zadbać o właściwy sposób odżywiania dzieci oraz młodzieży i przekonać ich do regularnego jedzenia polskich warzyw i owoców, które są cennym źródłem witamin? 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 27