Problem marnowania żywności w Polsce jest ogromny: każdy z nas wyrzuca średnio ponad 230 kg różnego rodzaju produktów rocznie.
31 października obchodzony jest Światowy Dzień Oszczędzania.
Wycofywanie produktów z rynku ze względów bezpieczeństwa jest zazwyczaj kosztowne i powoduje szkody wizerunkowe.
Niemal 1/3 Polaków przyznaje się, że zdarza im się wyrzucać żywność . Jedzenie marnuje się każdego dnia także w szkołach – na stołówkach i w plecakach uczniów. Jak ograniczyć marnowanie żywności przez dzieci?
Ale jaja! – pod taką nazwą odbyła się druga odsłona warsztatów kulinarnych w ramach programu edukacyjnego „Kulinarnie mocni”. To wspólna inicjatywa Federacji Polskich Banków Żywności i firmy McCormick, właściciela marki Kamis.
16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności.
Zmienia się miejsce i data tegorocznych Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej „NATURA FOOD” oraz Targów Ekologicznego Stylu Życia „beECO”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2 – 4 października 2020 roku w łódzkiej Atlas Arenie.
Blisko połowa Polaków (42 proc.) przyznaje się, że wyrzuca żywność do śmieci – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Plastikowe wiadra to praktyczny rodzaj pojemników, mających szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym oraz w gospodarstwach domowych. Producenci wiader plastikowych proponują coraz ciekawsze rozwiązania, wychodząc naprzeciw wymaganiom współczesnego klienta.
Co trzeci dorosły Polak przyznaje, że zdarza się mu wyrzucać żywność. Jak w takiej sytuacji uczyć dzieci właściwych zachowań żywieniowych, edukować w zakresie mądrego gospodarowania żywnością i nauczyć ich niemarnowania jedzenia?
Pieczywo, nabiał, alkohole, słodycze, dania gotowe, mięsa, czy wędliny z dziczyzny – to tylko niektóre spośród produktów, które zostały ocenione przez Lożę Ekspertów podczas XXIX atestacji żywności programu promocyjnego „Doceń polskie”. Wydarzenie miało miejsce 25 lipca br. w Sosnowcu. Do udziału w certyfikacji zgłoszono artykuły spożywcze niemal z całej Polski.
Znamy składniki, czytamy etykiety i wymagamy od producentów uczciwości. Na wybory żywnościowe konsumentów, nawet te natury etycznej, szybko reagują producenci. Czy to wystarcza do zmiany jakości jedzenia na sklepowych półkach?
XXVII atestacja żywności organizowana w ramach programu „Doceń polskie” przeszła do historii. Dnia 31 stycznia br. specjaliści z branży spożywczej ocenili 142 wyroby z oferty 66 polskich producentów.
Chemia żywności jest nauką o składzie surowców i produktów żywnościowych, dodatków i zanieczyszczeń żywności, a także o biochemicznych i chemicznych reakcjach zachodzących w surowcach oraz produktach żywnościowych w czasie przechowywania i przetwarzania.
Co 8. osoba na świecie cierpi z powodu głodu i nie ma dostępu do posiłków, które zapewniłyby jej właściwy rozwój - te dane szczególnie mocno brzmią w kontekście zbliżającego się Światowego Dnia Żywności.