Wynik wyszukiwania

 
Dieta na lato: sirtfood – kolejny trend czy po prostu racjonalne odżywianie? zdjęcie

Dieta na lato: sirtfood – kolejny trend czy po prostu racjonalne odżywianie?

Diet, które mogą przysporzyć naszemu zdrowiu więcej szkody, niż pożytku, jest co niemiara.

Czytaj więcej

 
Skorzystaj z tych rad, a zapomnisz o wiosennym przesileniu! zdjęcie

Skorzystaj z tych rad, a zapomnisz o wiosennym przesileniu!

Dlaczego wiosną często czujemy się tak zmęczeni, wyczerpani i brakuje nam motywacji, mimo że za oknem robi się coraz przyjemniej? Przesilenie wiosenne to coś zupełnie naturalnego. Chociaż nie jest to choroba, lekarze doskonale je znają: organizm dostosowuje się do zmian pogody, zmienia się jego dobowy rytm. Dobra wiadomość jest taka, że ta utrata formy potrwa najwyżej kilka tygodni, a potem  - cała naprzód! Ważne jest, aby wiosną dać organizmowi to, czego brakowało mu zimą: słońce, świeże powietrze i dietę bogatą w witaminy.

Czytaj więcej

 
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Stowarzyszenie Poranek o zdrowym i tanim odżywianiu oraz szkodliwych mitach żywieniowych zdjęcie

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Stowarzyszenie Poranek o zdrowym i tanim odżywianiu oraz szkodliwych mitach żywieniowych

8 listopada przypada Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Przy tej okazji Stowarzyszenie Poranek radzi, jakie zachowania i zmiany w codziennej rutynie pozwalają zdrowo oraz niedrogo się odżywiać, nie zaśmiecając przy tym planety. Jakie są walory zdrowotne poszczególnych rodzajów żywności, jak ją przechowywać, aby nie utraciła prozdrowotnych właściwości? Czy warto sięgać po popularne diety, detoksy i suplementy diety? Jakie mogą nieść one ze sobą zagrożenia? Na te i inne pytania odpowiada akcja „Miesiąc zdrowego żywienia”.

Czytaj więcej

 
Owsianka z pieca, czyli pomysł na pełnowartościowe śniadanie zdjęcie

Owsianka z pieca, czyli pomysł na pełnowartościowe śniadanie

Początek nowego roku to okres, w którym wiele osób postanawia zmienić coś w swoim życiu.

Czytaj więcej

 
Pięć produktów, które od nowego roku warto włączyć do naszej diety zdjęcie

Pięć produktów, które od nowego roku warto włączyć do naszej diety

Nowy rok to dla wielu osób impuls do tworzenia postanowień oraz podejmowania decyzji o zmianach w życiu. Obiecujemy sobie, że będziemy się więcej ruszać regularniej oraz rozsądniej odżywiać. Dobrze skomponowane posiłki, w których skład wchodzą wartościowe produkty, pozytywnie wpływają nie tylko na ogólny stan zdrowia, ale także na nasze codzienne samopoczucie. Jak rozpocząć zmianę swojej diety na lepszą? Jakich produktów nie może zabraknąć w jadłospisie? Podpowiada Celina Kinicka, dietetyk z Centrum Medycznego Damiana.

Czytaj więcej

 
Jaja to prawdziwe superfoods – dietetyczne fakty i mity zdjęcie

Jaja to prawdziwe superfoods – dietetyczne fakty i mity

Jaja kurze to wartościowy, łatwo dostępny i tani składnik diety. Eksperci ds. żywienia są zgodni co do dostarczanych przez jaja cennych substancji odżywczych tj.: pełnowartościowe białko, witaminy, żelazo, kwas foliowy, cholina oraz luteina. Badania dowodzą wpływu częstego spożywania jaj na niewystępowanie lub zatrzymanie rozwoju wielu cywilizacyjnych chorób m.in. cukrzycy, nadciśnienia, otyłości. Ponadto jaja są niezwykle ważnym elementem diety przy chorobach nowotworowych. Dlaczego zatem wokół jaj narosło tyle mitów dotyczących ilości spożycia, podnoszenia cholesterolu czy wywoływania silnych alergii?

Czytaj więcej

 
Pokolenie a sposób odżywania - co i jak jedzą przedstawiciele poszczególnych grup? zdjęcie

Pokolenie a sposób odżywania - co i jak jedzą przedstawiciele poszczególnych grup?

Bez względu na wiek każdy uwielbia jeść. Chociaż wiele osób może lubić te same potrawy i restauracje, mogą mieć zupełnie inne nawyki żywieniowe.

Czytaj więcej

 
Błonnik – jak zwiększyć jego zawartość w codziennej diecie? zdjęcie

Błonnik – jak zwiększyć jego zawartość w codziennej diecie?

Wciąż niedoceniany, a tak bardzo potrzebny do zachowania zdrowia – błonnik! Każdy kto chce poprawić perystaltykę swoich jelit, zawalczyć o szczupłą sylwetkę lub ustrzec się przed zbyt wysokim cholesterolem powinien się z nim zaprzyjaźnić! Jak działa na nasz organizm i gdzie możemy go znaleźć?

Czytaj więcej

 
Jak zacząć zdrowo jeść? zdjęcie

Jak zacząć zdrowo jeść?

Nikomu chyba nie trzeba przypominać, jak ważne jest zdrowe odżywianie i zbilansowana dieta dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Czytaj więcej

 
Bądź kulinarnie mocny w kiszeniu zdjęcie

Bądź kulinarnie mocny w kiszeniu

Trend dbania o swoje ciało, nie tylko o jego wygląd, ale także o dietę przyjął się w Polsce na dobre. Chętnie sięgamy po lokalne warzywa i owoce ze sprawdzonych źródeł. Wracamy także do tradycyjnych metod przechowywania żywności – takich jak kiszonki i przetwory

Czytaj więcej

 
Szczęście na wyciągnięcie ręki zdjęcie

Szczęście na wyciągnięcie ręki

Choć prawie 70% badanych deklaruje, że odżywia się prawidłowo, wyniki badań wskazują, że Polacy nie posiadają wystarczającej wiedzy, jak powinna wyglądać dobrze zbilansowana dieta.

Czytaj więcej

 
Naturalnie i smacznie według dietetyk Anety Łańcuchowskiej zdjęcie

Naturalnie i smacznie według dietetyk Anety Łańcuchowskiej

Odżywianie to coś więcej niż zwykła potrzeba fizjologiczna organizmu. By mieć więcej energii, żyć zdrowiej oraz przygotować swoje ciało do realizacji zadań, które spadają na nas każdego dnia, pamiętać musimy o odpowiedniej diecie.

Czytaj więcej

 
Przepis na jesienną chandrę? Ruch i… deser z warzyw! zdjęcie

Przepis na jesienną chandrę? Ruch i… deser z warzyw!

Jesień to trudny okres dla wielu z nas – niewiele słońca, deszcz, wiatr i chłód... Częściej niż kiedykolwiek dopada nas też kiepski nastrój i apatia. Jak sobie z nimi radzić? Właśnie teraz szczególnie warto szukać tego, co sprawia nam radość. 

Czytaj więcej

 
Uważaj, co jesz latem zdjęcie

Uważaj, co jesz latem

93% Polaków jest zdania, że prawidłowe odżywianie ma istotny wpływ na zdrowie. O odpowiednie żywienie najprościej zadbać w lecie, kiedy mamy łatwy dostęp do świeżych produktów. Powinniśmy przy tym pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Czytaj więcej

 
Jak ograniczać tłuszcze trans – praktyczne porady zdjęcie

Jak ograniczać tłuszcze trans – praktyczne porady

Ponad 70% Polaków nie wie jak rozpoznać zawartość izomerów trans kwasów tłuszczowych (tzw. tłuszczów trans, TFA) w produktach. Jako główny powód, podają brak informacji o ich zawartości na etykietach (43%)1.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 45