Wynik wyszukiwania

 
Jak mądrze produkować żywność? zdjęcie

Jak mądrze produkować żywność?

Produkcja żywności wymaga znacznych nakładów energetycznych, zużywane są także ogromne ilości wody. Nieefektywne wytwarzanie oraz marnotrawienie żywności skutkują nie tylko stratami ekonomicznymi i społecznymi, ale przyczyniają się do zbędnej produkcji gazów cieplarnianych wpływających negatywnie na zmiany klimatu. 

Czytaj więcej

 
Szybka inspekcja optyczna linii do produkcji herbatników zdjęcie

Szybka inspekcja optyczna linii do produkcji herbatników

Nutrition & Santé to jeden z czołowych europejskich producentów zdrowej i ekologicznej żywności. Produkowane przez firmę herbatniki są układane w stosy po 4 lub 5 sztuk, owijane w folię i układane z dużą szybkością w tekturowych opakowaniach.

Czytaj więcej

 
Czym jest Integrowana Produkcja Roślin? zdjęcie

Czym jest Integrowana Produkcja Roślin?

Integrowana produkcja roślin (IP) jest nowoczesnym system jakości żywności, wykorzystującym w sposób zrównoważony postęp techniczny i biologiczny w uprawie, ochronie roślin i nawożeniu oraz zwracającym szczególną uwagę na ochronę środowiska i zdrowie ludzi.

Czytaj więcej

 
Książka: Mikrobiologiczne zanieczyszczenia żywności zdjęcie

Książka: Mikrobiologiczne zanieczyszczenia żywności

Żywność jest źródłem składników odżywczych dla człowieka, ale też idealnym środowiskiem rozwoju wielu mikroorganizmów. Dlatego higiena wytwarzania żywności to jeden z najważniejszych elementów produkcji spożywczej.

Czytaj więcej

 
Nowoczesne rozwiązania dla działów Utrzymaniu Ruchu – wszystko to o czym musisz wiedzieć zdjęcie

Nowoczesne rozwiązania dla działów Utrzymaniu Ruchu – wszystko to o czym musisz wiedzieć

22 lutego w Katowickim hotelu Best Western Premier odbyła się, zorganizowana przez firmę Axon Media, konferencja „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w Produkcji”. Była to pierwsza konferencja firmy Axon Media w roku 2017 i jednocześnie pierwsze spotkanie w cyklu konferencji dotyczących zagadnień utrzymania ruchu. 

Czytaj więcej

 
Roboty przemysłowe dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji zdjęcie

Roboty przemysłowe dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji

Bezpłatna Konferencja Techniczna połączona z warsztatami z zakresu robotyki przemysłowej, systemów wizyjnych, okablowania oraz czujników, która odbędzie się 14 kwietnia we Wrocławiu.  

Czytaj więcej

 
Rolnictwo ekologiczne zdjęcie

Rolnictwo ekologiczne

Rolnictwo ekologiczne określa się jako system gospodarowania o zrównoważonej produkcji roślinnej i zwierzęcej. Produkcja ekologiczna powinna łączyć przyjazne środowisku praktyki gospodarowania, wspomagać wysoki stopień różnorodności biologicznej, wykorzystywać naturalne procesy oraz zapewnić właściwy dobrostan zwierząt.

Czytaj więcej

 
Bezpłatna Konferencja Techniczna oraz Warsztaty „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w produkcji” – zapisy  trwają! zdjęcie

Bezpłatna Konferencja Techniczna oraz Warsztaty „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w produkcji” – zapisy trwają!

Już 17 marca w Lublinie, postaramy się dowieść, że zapewnienie ciągłości produkcji jest kluczowym czynnikiem dla przedsiębiorstwa produkcyjnego i zarazem ogromnym wyzwaniem dla osób zajmujących Utrzymaniem Ruchu.

Czytaj więcej

 
Polskie mleko do Brazylii zdjęcie

Polskie mleko do Brazylii

Wczoraj, Główny Inspektorat Weterynarii (GIW) otrzymał informację Stałego Przedstawicielstwa Federacyjnej Republiki Brazylii przy Unii Europejskiej o pozytywnym zakończeniu procesu uznawania przez brazylijskie służby weterynaryjne równoważności polskiego systemu nadzoru weterynaryjnego nad produkcją mleka i produktów mleczarskich.

Czytaj więcej

 
Jak rozpoznać zdrową żywność? zdjęcie

Jak rozpoznać zdrową żywność?

Na współczesnym rynku znaleźć można coraz więcej produktów określanych mianem zdrowej żywności. Jest to odpowiedź producentów produktów spożywczych na rosnące potrzeby społeczeństwa. 

Czytaj więcej

 
Edam i Gouda - najpopularniejsze sery żółte. Przepis na pyszny smak. zdjęcie

Edam i Gouda - najpopularniejsze sery żółte. Przepis na pyszny smak.

Sery są jednymi z najchętniej wybieranych produktów mlecznych, które trafiają na nasze stoły.

Czytaj więcej

 
Indeks glikemiczny a skuteczne odchudzanie – co musisz wiedzieć o węglowodanach w diecie? zdjęcie

Indeks glikemiczny a skuteczne odchudzanie – co musisz wiedzieć o węglowodanach w diecie?

Przetwory zbożowe to ważny składnik każdej diety, trzeba jednak zwracać uwagę na ich kaloryczność. Istotnym czynnikiem mającym wpływ na właściwości produktów węglowodanowych jest niewątpliwie błonnik pokarmowy, który gra znaczącą rolę w zbilansowanym i przemyślanym jadłospisie. Innym kryterium, jakie należy brać pod uwagę układając zdrowe menu, jest również indeks glikemiczny.

Czytaj więcej

 
Alkohole świata w Warszawie zdjęcie

Alkohole świata w Warszawie

Rynek alkoholi w Polsce osiągnął wartość 41 mld złotych. Przyszłością branży są z pewnością produkty premium i niszowe, lokalne marki. O tym jak ważna jest ta branża z punktu widzenia krajowej produkcji oraz handlu zagranicznego świadczy popularność strefy Wine&Spirits podczas minionej edycji targów WorldFood Warsaw  

Czytaj więcej

 
FoodRentgen sprawdził: płatki śniadaniowe ekologicznych marek faktycznie są czyste! zdjęcie

FoodRentgen sprawdził: płatki śniadaniowe ekologicznych marek faktycznie są czyste!

Płatki śniadaniowe wolne od pestycydów i substancji słodzących to przede wszystkim płatki marek ekologicznych, ale są wśród nich także producenci bez tego typu certyfikatów. To dobra wiadomość. Okazuje się, że producenci się starają, a oznaczenia „bio” i „eko” w tym wypadku to nie tylko działanie marketingowe – mówią organizatorzy akcji FoodRentgen, którzy przebadali musli z polskich półek sklepowych.

Czytaj więcej

 
Polska największym producentem karpia w UE zdjęcie

Polska największym producentem karpia w UE

Polska jest, obok Czech, największym producentem karpia w Unii Europejskiej. Znaczące ilości produkują jeszcze Niemcy, Węgry i Litwa.  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 26