Wynik wyszukiwania

 
Komunikat o odwołaniu targów HORECA®/GASTROFOOD/ENOEXPO® zdjęcie

Komunikat o odwołaniu targów HORECA®/GASTROFOOD/ENOEXPO®

Wszyscy już wiemy, że rok 2020 zapisze się czarnymi zgłoskami w historii, a w historii targów na pewno. Jest nam bardzo przykro, że mimo Państwa i naszych wysiłków, zaplanowane na 4 – 6 listopada tego roku 28. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA®, 19. Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD® oraz 18. Międzynarodowe Targi Wina ENOEXPO® z powodów od nikogo niezależnych, nie mogą się odbyć. Kraków od dnia 17.10.2020 został objęty tzw. czerwoną strefą, w której obowiązuje zakaz organizacji targów i kongresów.

Czytaj więcej

 
W dobrej formie w nowym roku – jak jeść pysznie i zdrowo? zdjęcie

W dobrej formie w nowym roku – jak jeść pysznie i zdrowo?

Czas postanowień noworocznych w pełni! To właśnie teraz czujemy się silnie zmotywowani do wprowadzania pozytywnych zmian w swoim stylu życia. Zmiana nawyków żywieniowych to jedno z najpopularniejszych wyzwań, które podejmujemy. Na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania posiłków? I jak ograniczyć wykorzystanie produktów, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i sylwetkę? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Czytaj więcej

 

Marnowanie żywności na celowniku branży opakowaniowej

W Polsce marnuje się rocznie 4,8 mln ton żywności. To ogromne obciążenie dla środowiska, m.in. w zakresie emisji CO2. Zjawisko to można ograniczyć poprzez edukację, zmianę nawyków oraz rozsądne stosowanie nowoczesnych opakowań.

Czytaj więcej

 
Zamień to na wiosnę! Do wiosennej odnowy wystarczą drobne zmiany w diecie i stylu życia zdjęcie

Zamień to na wiosnę! Do wiosennej odnowy wystarczą drobne zmiany w diecie i stylu życia

Nareszcie wiosna! Powiało optymizmem i wszyscy są gotowi do zmian. Nie musisz od razu robić trzęsienia ziemi – bardzo dużo można osiągnąć małymi krokami. Zadanie na początek: zdrowiej żyć i lepiej się odżywać. Jak to zrobić? Nic prostszego – wystarczy zmienić kilka codziennych nawyków i lekko zmodyfikować styl życia. Nie potrzeba mnóstwa wyrzeczeń! Po prostu zamień stare przyzwyczajenia na nowe i ciesz się zdrowiem, witalnością oraz nową pasją do życia. A być może mniejszym obwodem w talii!

Czytaj więcej

 
Polacy będą jeść zdrowiej zdjęcie

Polacy będą jeść zdrowiej

Czas społecznego odosobnienia podczas Covid-19 zmienił nawyki żywieniowe Polaków – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Upfield pod koniec czerwca br. na reprezentatywnej grupie 2000 dorosłych Polaków. Analiza „Nawyków żywieniowych Polaków w czasie izolacji społecznej podczas epidemii koronawirusa 2020” pokazuje, że znacząca część rodaków jadła w tym czasie zdrowiej, chętnie sięgała po warzywa, a część rezygnowała z mięsa na rzecz produktów pochodzenia roślinnego.

Czytaj więcej

 
Back to school – kulinarne inspiracje zdjęcie

Back to school – kulinarne inspiracje

Nieubłaganie zakończył się okres wakacyjnego leniuchowania. Zamiast planowania kolejnych wypraw za miasto, nad morze, w góry czy nad jezioro, myśli coraz częściej wędrują ku liście niezbędnych podręczników, zeszytów, piórników i całej reszty przyborów szkolnych. Gotowi na pierwszy dzwonek? Ta perspektywa wymaga pewnego przeorganizowania wakacyjnych nawyków. W grę wchodzą nie tylko nastawianie budzika i poranne wstawanie. Zmiany będą dotyczyć również jadłospisu. Jak przygotowywać smaczne, ale niezbyt pracochłonne posiłki do szkoły lub pracy? Szef kuchni Knorr chętnie podzieli się swoimi pomysłami.

Czytaj więcej

 
POLAGRA FOOD w maju – czy zmienił się tylko termin? zdjęcie

POLAGRA FOOD w maju – czy zmienił się tylko termin?

Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD w Poznaniu od lat kojarzą się z pożegnaniem lata. W tym roku, projekt odbędzie się w samym środku wiosny, w dniach 8-10 maja. Nowy termin to nie jedyna zmiana w obrębie tej najbardziej znaczącej w Polsce imprezy wystawienniczej dla sektora spożywczego.

Czytaj więcej

 
Decyzje UE w sprawie GMO zdjęcie

Decyzje UE w sprawie GMO

Komisja Europejska proponuje zmianę przepisów rozporządzenia 1829/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 22 września 2003 r. w sprawie genetycznie zmodyfikowanej żywności i paszy (Dz.Urz. UE L 268 z 18.10.2003, str. 1; Dz.Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 13, t. 32, str. 432).

Czytaj więcej

 

Postanowienie noworoczne? Zdrowsze przekąski!

Okres noworoczny to czas podsumowań i… postanowień.

Czytaj więcej

 
Jak zacząć zdrowo jeść? zdjęcie

Jak zacząć zdrowo jeść?

Nikomu chyba nie trzeba przypominać, jak ważne jest zdrowe odżywianie i zbilansowana dieta dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Czytaj więcej

 
Przepis na wiosnę? Zdradzamy tajną recepturę zdjęcie

Przepis na wiosnę? Zdradzamy tajną recepturę

W marcu jak w garncu, a kwiecień plecień, bo przeplata.

Czytaj więcej

 
Akademia HORECA Re:action – sprawdź program zdjęcie

Akademia HORECA Re:action – sprawdź program

Kryzys spowodowany COVID-19 bardzo dotkliwie dotknął gastronomię i hotelarstwo, które pomimo ogromnych przeciwności nie poddają się. Od lat zwierciadłem branży są Międzynarodowe Targi HORECA®/GASTROFOOD/ENOEXPO®, jednak w tym roku ze względu na sytuację na świecie nie mogą się odbyć. Organizatorzy wiedząc jednak, iż najskuteczniejszą receptą na kryzys jest działanie, zapraszają na wyjątkową edycję Akademii HORECA Re:action w dniach 4-6 listopada br., która odbędzie się online.

Czytaj więcej

 
Wegański styl życia dla początkujących zdjęcie

Wegański styl życia dla początkujących

Szacuje się, że ponad milion Polaków to wegetarianie lub weganie, a kolejne dwa miliony planują przejść w tym roku na dietę bezmięsną. Można przypuszczać, że wynika to przede wszystkim z większej świadomości konsumentów, którym coraz bardziej zależy na tym, by troszczyć się o środowisko. Globalne trendy związane z wegańskim stylem życia sprawiają, że coraz łatwiej jest przejść na „zieloną stronę mocy”. Jak zacząć swoją wielką przygodę z kuchnią roślinną?

Czytaj więcej

 
Automatyzacja i Maintenance 4.0 zapobiegają stratom producentów żywności zdjęcie

Automatyzacja i Maintenance 4.0 zapobiegają stratom producentów żywności

Wycofywanie produktów z rynku ze względów bezpieczeństwa jest zazwyczaj kosztowne i powoduje szkody wizerunkowe.

Czytaj więcej

 
Światowy Dzień Wegan - roślinnie, dla zdrowia i klimatu! zdjęcie

Światowy Dzień Wegan - roślinnie, dla zdrowia i klimatu!

Tego dnia przypada jednak także inna okazja – Światowy Dzień Wegan (ang. World Vegan Day). Dlaczego jest to ważne święto?

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 36