Artykuł Dodaj artykuł

Dieta roślinna

Ograniczanie mięsa w diecie staje się koniecznością wszystkich ludzi. Włączenie do jadłospisu dań wegetariańskie i dań wege to sposób na zmniejszenie niszczącego wpływu człowieka na środowisko

Dieta roślinna

Ograniczanie mięsa w diecie staje się koniecznością wszystkich ludzi. Włączenie do jadłospisu dań wegetariańskie i dań wege to sposób na zmniejszenie niszczącego wpływu człowieka na środowisko

Co zamiast mięsa w diecie

Żywieniowcy i dietetycy zgodnie przyznają, że włączenie do diety rozważnie dobranych i urozmaiconych pokarmów roślinnych jest dobrym sposobem na uzyskanie wszystkich wartości pokarmowych potrzebnych dla ludzkiego życia, zdrowia i rozwoju. Obecnie market oferuje szeroki wybór zamienników mięsa. Bez problemu można kupić bezmięsny kebab, wegańskie kiełbaski w różnych odmianach, wegański falafel i inne dania wege czy dania wegetariańskie.

Dieta wegetariańska i dieta wegańska

Ogólnie dania wegetariańskie i danie wege czyli wegańskie nie zawierają mięsa. Jednak te diety różnią się. Dania wegetariańskie nie zawierają mięsa, ryb ani owoców morza. Mogą natomiast zawierać  jaja, nabiał i miód. Dania wege to dania typowo składające się z roślin, nie może w nich być żadnych produktów odzwierzęcych. Zakupy spożywcze online na  organic24.pl dostarczają  szeroką gamę dań wegetariańskich i dań wege. 

Jakie są dania wegetariańskie?

Dania wegetariańskie nie może zawierać w swoim składzie mięsa. Popularnym składnikiem dań wegetariańskich jest białko roślin strączkowych i gluten pszenny. Rośliny strączkowe: soja, groch, ciecierzyca czy zielony groszek są bogatym źródłem białka więc dania wegetariańskie mogą być pod tym względem zamiennikiem mięsa.  Dania wegetariańskie można przeważnie spożywać zarówno na zimno jak i na ciepło.

Dania wege – roślinne zamienniki mięsa

Dieta roślinna

Robiąc zakupy spożywcze online na organic24.pl można znaleźć różne dania wege. Ofertę otwiera nie mięso czyli roślinna alternatywa dla mięsa o prostym składzie.  W nie mięsie jest  bób, groch, olej rzepakowy i przypraw. Dania wege to doskonały dodatek do kanapek, sałatek, dań smażonych i gotowanych, do sosów i dań kuchni polskiej. Market oferuje wegańskie kiełbaski w różnych odmianach, wegański kebab, roślinnego qurczaka, wegański falafel, wegetariańskie alternatywy nugetsów, bezmięsną szynkę, roślinną alternatywę mięsa mielonego i inne wegańskie zamienniki mięsa.

Zamiast wędlin – wegańskie kiełbaski

 Wegańskie kiełbaski na bazie białka z grochu to roślinna alternatywa dla mięsnych wędlin. Jest to idealne danie wege, a także danie wegetariańskie na śniadanie spożywane na zimno lub na ciepło. Wegańskie kiełbaski można podgrzać na patelni, w piekarniku, położyć na grillu czy upiec na ognisku. Wspaniale sprawdzą się w daniach takich jak hot dog czy bigos. Wegańskie kiełbaski są też idealnym dodatkiem do ziemniaków, kasz, ulubionego pieczywa czy zup. Są też białe wegańskie kiełbaski. Ta alternatywa dla białej kiełbasy sprawdza się w daniach kuchni polskiej: żurku, bigosie, a także podane z ziemniakami lub jako kanapka na chlebie z musztardą czy chrzanem.

Wegański falafel

Wegański falafel powstaje z ciecierzycy przyprawionej na wzór kuchni arabskiej. Wegański falafel dostępny jest w różnych wersjach – doprawiony mietą czy wzbogacony sezamem. Takie danie wege to bogate źródło białka w diecie wegańskiej i wegetariańskiej. Roślinna alternatywa mięsnych klopsików – wegański falafel dobrze komponuje się z różnymi warzywami i sosami. Wegański falafel może stanowić składnik obiadu lub być zastosowany jako dodatek do  wrapów, pity czy sałatek.

Bezmięsny kebab

Dieta roślinna

Wegański kebab zawiera roślinną alternatywę mięsa z kurczaka. Soczyste kawałki na bazie białka z grochu są idealne także do sałatek, wrapów czy curry. Bezmięsny kebab w zalewie słodkie chilli to świetna alternatywa mięsa, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Ten rodzaj wegańskiego kebaba jest lekko pikantny, a po obróbce cieplnej nabiera wspaniałej chrupkości, nie tracąc swojej sprężystości i soczystości. Taki bezmięsny kebab można dodać do pity, makaronu, zapiekanki albo jeść bezpośrednio z paczki. Bezmięsny kebab dobrze komponuje się również z grillowanymi owocami.

Podobne artykuły