Wynik wyszukiwania

 
Jak zorganizować dowóz jedzenia z restauracji? zdjęcie

Jak zorganizować dowóz jedzenia z restauracji?

Prowadzenie restauracji z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Konieczna jest nie tylko doskonała znajomość smaków i tradycji danego regionu, z którego pochodzi kuchnia. Trzeba również znać się na finansach, rachunkowości i marketingu.

Czytaj więcej

 
"Kulinarnie mocni" - gotują i nie marnują zdjęcie

"Kulinarnie mocni" - gotują i nie marnują

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności.

Czytaj więcej

 
Marnowanie żywności w szkołach. Jak edukować najmłodszych? zdjęcie

Marnowanie żywności w szkołach. Jak edukować najmłodszych?

Niemal 1/3 Polaków przyznaje się, że zdarza im się wyrzucać żywność . Jedzenie marnuje się każdego dnia także w szkołach – na stołówkach i w plecakach uczniów. Jak ograniczyć marnowanie żywności przez dzieci? 

Czytaj więcej

 
IV Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia w Zielonej Górze zdjęcie

IV Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia w Zielonej Górze

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na IV edycję Ogólnopolskich Targów Dobrego Jedzenia, które odbędą się w Zielonej Górze, w dniach 22-23 kwietnia 2017 roku , w klimatyzowanej hali CRS przy ulicy Sulechowskiej 41.

Czytaj więcej

 
Dietetyczny catering na małe przyjęcie sposobem by przekonać bliskich do zdrowego jedzenia zdjęcie

Dietetyczny catering na małe przyjęcie sposobem by przekonać bliskich do zdrowego jedzenia

Coraz więcej osób zwraca dziś uwagę na to, aby prowadzić zdrowy tryb życia. Coraz częściej odwiedzane siłownie, zajęcia z aerobiku czy lekcje yogi to już nie sama moda a sposób na utrzymanie swojego ciała w dobrej kondycji fizycznej. Uprawienie sportu i medytacje wzbogacone o dobrze dobraną dietę sprawią, że organizm poczuje się odprężony, odmłodzony i gotowy do przyjęcia kolejnych wyzwań.

Czytaj więcej

 
Gotowanie na parze – najzdrowsza metoda przygotowywania jedzenia zdjęcie

Gotowanie na parze – najzdrowsza metoda przygotowywania jedzenia

Gotowanie na parze uważa się za najzdrowszy sposób przygotowywania posiłków. Jakie zalety ma ta metoda? Czy wszystkie produkty można gotować na parze? Jakie naczynie do parowania wybrać? Jak prawidłowo gotować na parze, by potrawy były nie tylko zdrowe, ale i smaczne?  

Czytaj więcej

 
„Kulinarnie Mocni” otwierają Nowy Rok wspólnym gotowaniem zdjęcie

„Kulinarnie Mocni” otwierają Nowy Rok wspólnym gotowaniem

Ale jaja! – pod taką nazwą odbyła się druga odsłona warsztatów kulinarnych w ramach programu edukacyjnego „Kulinarnie mocni”. To wspólna inicjatywa Federacji Polskich Banków Żywności i firmy McCormick, właściciela marki Kamis.

Czytaj więcej

 
Jak nie marnować żywności? zdjęcie

Jak nie marnować żywności?

Co 8. osoba na świecie cierpi z powodu głodu i nie ma dostępu do posiłków, które zapewniłyby jej właściwy rozwój  - te dane szczególnie mocno brzmią w kontekście zbliżającego się Światowego Dnia Żywności.

Czytaj więcej

 
II Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia zdjęcie

II Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia

II Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia - Program Targów

Czytaj więcej

 
II Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia zdjęcie

II Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia

23 i 24 maja w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze odbyła się druga edycja Ogólnopolskich Targów Dobrego Jedzenia. Impreza wypadła bardzo okazale. Uroczystego otwarcia dokonała Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak.  

Czytaj więcej

 
Nauka gospodarowania żywnością. Jak przekazać dzieciom pozytywne wzorce? zdjęcie

Nauka gospodarowania żywnością. Jak przekazać dzieciom pozytywne wzorce?

Co trzeci dorosły Polak przyznaje, że zdarza się mu wyrzucać żywność. Jak w takiej sytuacji uczyć dzieci właściwych zachowań żywieniowych, edukować w zakresie mądrego gospodarowania żywnością i nauczyć ich niemarnowania jedzenia?

Czytaj więcej

 
II Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia, Zielona Góra 2015 zdjęcie

II Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia, Zielona Góra 2015

W dniach 23-24 maja 2015 roku odbędą się w Zielonej Górze w hali CRS (ul. Sulechowska 41), II Ogólnopolskie Targi Dobrego Jedzenia. Impreza będzie wsparta honorowym patronatem Pani Marszałek Województwa Lubuskiego i Prezydenta Miasta Zielona Góra. Patronat na targami objęła także Agencja Rynku Rolnego oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.  

Czytaj więcej

 
NOWOŚĆ! Fixy Sposób na porcję warzyw Knorr  Curry, gulasz i spaghetti z warzywnym twistem!  zdjęcie

NOWOŚĆ! Fixy Sposób na porcję warzyw Knorr Curry, gulasz i spaghetti z warzywnym twistem!

Warzywa w doskonały sposób urozmaicają smak posiłków i wzbogacają je apetycznymi kolorami. Coraz więcej osób zastanawia się, jak uczynić te wartościowe składniki elementami diety, lecz mimo to spożycie warzyw w ostatnich latach nie rośnie – wręcz przeciwnie. Powodem może być brak pomysłów na włączenie warzyw do jadłospisu i inspiracji na dania z ich dodatkiem. Marka Knorr postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom wielbicieli jedzenia. Dzięki temu powstały nowe Fixy Sposób na porcję warzyw Knorr, dzięki którym przygotowywanie posiłków z warzywami będzie proste i pozwoli zobaczyć znane dania z zaskakującej perspektywy.

Czytaj więcej

 
Meksyk na talerzu - poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej zdjęcie

Meksyk na talerzu - poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość.

Czytaj więcej

 
W karnawale same bale! Sprawdzone przepisy na pyszną zabawę zdjęcie

W karnawale same bale! Sprawdzone przepisy na pyszną zabawę

Przyjęcia sylwestrowe pozwoliły hucznie powitać Nowy Rok? Nie zwalniajcie tempa! Choć termometr za oknem jednoznacznie wskazuje środek zimy, atmosfera może zrobić się naprawdę gorąca. Wszystko za sprawą karnawału, dzięki któremu początek roku będzie pełen radości, zabaw, kolorowych dekoracji oraz znakomitego jedzenia. Każda impreza zasługuje na odpowiednią oprawę, również kulinarną. Postawcie na rewelacyjne przepisy na przekąski od szefa kuchni Knorr.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 120