Artykuły - Wiadomości


 
„Kulinarnie Mocni” otwierają Nowy Rok wspólnym gotowaniem - zdjęcie

„Kulinarnie Mocni” otwierają Nowy Rok wspólnym gotowaniem

17-01-2020

Ale jaja! – pod taką nazwą odbyła się druga odsłona warsztatów kulinarnych w ramach programu edukacyjnego „Kulinarnie mocni”. To wspólna inicjatywa Federacji Polskich Banków Żywności i firmy McCormick, właściciela marki Kamis.

Czytaj więcej

 
W dobrej formie w nowym roku – jak jeść pysznie i zdrowo? - zdjęcie

W dobrej formie w nowym roku – jak jeść pysznie i zdrowo?

16-01-2020

Czas postanowień noworocznych w pełni! To właśnie teraz czujemy się silnie zmotywowani do wprowadzania pozytywnych zmian w swoim stylu życia. Zmiana nawyków żywieniowych to jedno z najpopularniejszych wyzwań, które podejmujemy. Na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania posiłków? I jak ograniczyć wykorzystanie produktów, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i sylwetkę? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Czytaj więcej

 
Jak utrzymać porządek w kuchni restauracyjnej? - zdjęcie

Jak utrzymać porządek w kuchni restauracyjnej?

14-01-2020

Znasz zasady czystej restauracji? Wiesz, jak wyposażyć zaplecze, aby zachowanie higieny było proste? Ważne jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni, wybór mebli i urządzeń z łatwej w pielęgnacji stali nierdzewnej, ale także inwestycja w sprzęty, które pomogą zachować porządek na bieżąco – jak zmywarki gastronomiczne.

Czytaj więcej

 
Historia świątecznego piernika, czyli skąd wziął się on na bożonarodzeniowym stole? - zdjęcie

Historia świątecznego piernika, czyli skąd wziął się on na bożonarodzeniowym stole?

09-01-2020

Uważa się, że słowo "piernik" wykształciło się na podstawie staropolskiego "pierny", oznaczającego coś pieprznego. Choć dzisiaj za polską stolicę piernika uznaje się Toruń, to pierwszy cech piernikarzy założony został w... średniowiecznym Krakowie!

Czytaj więcej

 
Wielofunkcyjne i niezawodne piece cukierniczo-piekarnicze - zdjęcie

Wielofunkcyjne i niezawodne piece cukierniczo-piekarnicze

03-01-2020

Są niezbędne w każdej piekarni i cukierni, niezależnie od skali prowadzonej przez nie działalności. Mowa o nowoczesnych, wykazujących się ponadprzeciętną funkcjonalnością, piecach elektrycznych, służących do wypieku pieczywa tradycyjnego i cukierniczego. Piece mają konstrukcję modułową, dzięki niej możliwe jest dostosowanie pracy urządzenia do bieżących potrzeb. Taka możliwość z kolei znacząco zwiększa efektywność wypieku i co za tym idzie - również ergonomię pracy w piekarni czy cukierni.

Czytaj więcej

 
Smaczne Święta z TRADYCYJNYMI wędlinami - zdjęcie

Smaczne Święta z TRADYCYJNYMI wędlinami

05-12-2019

Bez wątpienia idą Święta. Niebawem wspólnie z najbliższymi zasiądziemy do świątecznych stołów. Na Wigilii zgodnie z wielowiekową tradycją pojawią się dania tylko postne. Natomiast w kolejne świąteczne dni będziemy degustować wybrane - ze szczególną uwagą - specjalnie na tę okazję wędliny i mięsa. Świąteczna oferta marki Hańderek to duży wybór pieczonych i gotowanych szynek, schabów i kiełbas TRADYCYJNYCH w smaku i sposobie przygotowania.

Czytaj więcej

 
Kuchnia pełna smaków i aromatów - zdjęcie

Kuchnia pełna smaków i aromatów

04-12-2019

Nawet to, co dotychczas było naszym przysmakiem, może z czasem przestać nam smakować.

Czytaj więcej

 

Risotto z kurczakiem i pieczarkami w wersji oryginalnej i "oszukanej"

03-12-2019

Risotto to jedno z najpopularniejszych dań kuchni włoskiej - zaraz po pizzy i makaronach. Uwielbiamy je za szybkość i prostotę przygotowania, a także za różnorodność smaków. Wystarczy poznać podstawowy przepis, aby tworzyć z niego autorskie dania z ulubionymi dodatkami. Poznaj przepis na oryginalne włoskie risotto oraz risotto w wersji nieco bardziej spolszczonej.

Czytaj więcej

 
Dietetyczny catering na małe przyjęcie sposobem by przekonać bliskich do zdrowego jedzenia - zdjęcie

Dietetyczny catering na małe przyjęcie sposobem by przekonać bliskich do zdrowego jedzenia

02-12-2019

Coraz więcej osób zwraca dziś uwagę na to, aby prowadzić zdrowy tryb życia. Coraz częściej odwiedzane siłownie, zajęcia z aerobiku czy lekcje yogi to już nie sama moda a sposób na utrzymanie swojego ciała w dobrej kondycji fizycznej. Uprawienie sportu i medytacje wzbogacone o dobrze dobraną dietę sprawią, że organizm poczuje się odprężony, odmłodzony i gotowy do przyjęcia kolejnych wyzwań.

Czytaj więcej

 
Jakie są zalety diety pudełkowej? - zdjęcie

Jakie są zalety diety pudełkowej?

28-11-2019

Dieta pudełkowa już od dłuższego czasu podbija serca Polaków.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 834

Najpopularniejsze tagi