Artykuły - Wiadomości


 
9 edycja targów WorldFood Poland –  tu poznasz  nowe kierunki i trendy w branży spożywczej! - zdjęcie

9 edycja targów WorldFood Poland – tu poznasz nowe kierunki i trendy w branży spożywczej!

25-11-2022

W dniach 18-20 kwietnia 2023 r. w halach EXPO XXI w Warszawie odbędzie się kolejna, IX edycja targów WorldFood Poland, które od początku swojego istnienia pretendują do najważniejszego i największego wydarzenia biznesowego sektora spożywczego w Polsce i w tej części Europy.

Czytaj więcej

 
Jak prawidłowo przechowywać mąkę? - zdjęcie

Jak prawidłowo przechowywać mąkę?

21-11-2022

Wysoka wilgotność i wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni, zwłaszcza w przypadku mąki pszennej pełnoziarnistej, ponieważ zawiera ona więcej naturalnych olejów niż mąka biała.

Czytaj więcej

 
Nowe linie produktowe rekomendowane do branży spożywczej - zdjęcie

Nowe linie produktowe rekomendowane do branży spożywczej

03-11-2022

Proces produkcyjny produktów spożywczych jest z reguły bardzo długi. Trzeba w nim uwzględnić przetworzenie, spakowanie czy przygotowanie do spożycia.

Czytaj więcej

 
Kosztowna dyniowa tradycja - zdjęcie

Kosztowna dyniowa tradycja

28-10-2022

Jak pokazują badania, podczas Halloween w samej tylko Wielkiej Brytanii marnowanych jest ok. 8 milionów dyń. W Polsce jeszcze nikt tego nie zbadał, ale kupowanie dyń na dekoracyjne lampiony również u nas zyskuje na popularności.

Czytaj więcej

 
Dlaczego warto jeść łososia? - zdjęcie

Dlaczego warto jeść łososia?

21-10-2022

Eksperci ds. żywienia rekomendują spożywanie przynajmniej dwóch porcji ryb tygodniowo, uznając je za dobre źródło łatwo przyswajalnego białka, kwasów omega-3, a także witamin i składników mineralnych. Jednym z zalecanych gatunków ryb jest np. łosoś, zawierający istotne dla naszego zdrowia i rozwoju witaminę D, jod, fluor, fosfor, wapń czy selen.

Czytaj więcej

 
Dlaczego warto pamiętać o warzywach, owocach i sokach w codziennej diecie i co na ten temat mówią badania? - zdjęcie

Dlaczego warto pamiętać o warzywach, owocach i sokach w codziennej diecie i co na ten temat mówią badania?

20-10-2022

Choć aż 98% Polaków ma świadomość roli warzyw i owoców w diecie, sięgamy po nie zbyt rzadko, a tylko 1 osoba na 4 wie, ile wynosi zalecane dzienne spożycie tych produktów .

Czytaj więcej

 
Szkolenie - Bezpieczeństwo zdrowotne opakowań do kontaktu z żywnością - kluczowe aspekty prawne w 2022 r.  - 21 października 2022 r. - Online - zdjęcie

Szkolenie - Bezpieczeństwo zdrowotne opakowań do kontaktu z żywnością - kluczowe aspekty prawne w 2022 r. - 21 października 2022 r. - Online

29-09-2022

Na szkoleniu omówimy w jaki sposób praktycznie wdrożyć aktualne przepisy prawne krajowe i UE dotyczące materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Przedstawimy wymagania i dokumentację dotyczącą wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością wraz z wynikami badań potwierdzających zgodność wyrobu z aktualnymi przepisami UE. Prześledzimy i przeanalizujemy problemy z jakimi spotykają się przedsiębiorcy.

Czytaj więcej

 
Nie daj się nabić w marketingową „eko” butelkę! Na co zwrócić uwagę podczas ekologicznych zakupów? - zdjęcie

Nie daj się nabić w marketingową „eko” butelkę! Na co zwrócić uwagę podczas ekologicznych zakupów?

28-09-2022

„Zdrową żywność”, produkty „eko”, „bio” i „organic” znajdziemy już nie tylko w sklepach wielkopowierzchniowych czy internetowych, ale także u osiedlowych sprzedawców, w kioskach, na spożywczych bazarach czy stacjach benzynowych. Ale czy wszystko, co kryje się pod tymi nazwami, naprawdę jest ekologiczne? Niestety nie! Często jest to chwyt marketingowy, wykorzystywany przez niektórych producentów żywności, chcących skorzystać z rozwijającego się ekologicznego trendu. A sposoby, by nie dać się wyprowadzić w (nieekologicznie) pole podczas zakupów, są naprawdę proste! Wystarczy czytać etykiety i szukać na nich znaku Euroliścia!

Czytaj więcej

 
Mieszarka do mięs a przyrządzanie domowych wędlin - zdjęcie

Mieszarka do mięs a przyrządzanie domowych wędlin

19-09-2022

Produkcja kiełbasy jest istotnym elementem sztuki kulinarnej. Domowe wyroby odznaczają się jedynym w swoim rodzaju smakiem oraz zapachem. Potrafią one zachwycić najbardziej wybrednych miłośników polskiej kuchni. Wytwarzanie domowych wędlin jest możliwe tylko wówczas, gdy na wyposażeniu kuchni znajduje się odpowiedni sprzęt.

Czytaj więcej

 
Sekret idealnie spienionego mleka – proste wskazówki dla kawoszy - zdjęcie

Sekret idealnie spienionego mleka – proste wskazówki dla kawoszy

13-09-2022

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez swojej ulubionej kawy. Jej wyjątkowy smak, aromat i właściwości pobudzające pomagają pozytywnie rozpocząć nowy dzień, nawet poniedziałek. Jednym z najpopularniejszych urozmaiceń tego napoju jest oczywiście mleko, także spienione, które przywodzi na myśl kawiarnię pachnącą pysznym latte czy cappuccino. W jaki sposób spienić je idealnie?

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1059

Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.