Artykuły - Wiadomości


 
Skorzystaj z tych rad, a zapomnisz o wiosennym przesileniu! - zdjęcie

Skorzystaj z tych rad, a zapomnisz o wiosennym przesileniu!

07-04-2021

Dlaczego wiosną często czujemy się tak zmęczeni, wyczerpani i brakuje nam motywacji, mimo że za oknem robi się coraz przyjemniej? Przesilenie wiosenne to coś zupełnie naturalnego. Chociaż nie jest to choroba, lekarze doskonale je znają: organizm dostosowuje się do zmian pogody, zmienia się jego dobowy rytm. Dobra wiadomość jest taka, że ta utrata formy potrwa najwyżej kilka tygodni, a potem  - cała naprzód! Ważne jest, aby wiosną dać organizmowi to, czego brakowało mu zimą: słońce, świeże powietrze i dietę bogatą w witaminy.

Czytaj więcej

 
Międzynarodowy Dzień Sera –sprawdź, czego nie wiedziałeś o serze!  - zdjęcie

Międzynarodowy Dzień Sera –sprawdź, czego nie wiedziałeś o serze!

02-04-2021

Ile litrów mleka potrzeba, by wyprodukować kilogram żółtego sera? Który kraj produkuje najwięcej nabiału na świecie? Czy wiesz, że produkuje się sery z mleka m.in. wielbłądów, alpak, osłów i koni? Z okazji Międzynarodowego Dnia Sera, który obchodzimy 27 marca, przedstawiamy najciekawsze fakty o produkcji sera.

Czytaj więcej

 
Wielkanoc w nowoczesnym stylu, czyli jak przygotować nieco lżejsze święta bez wychodzenia z domu - zdjęcie

Wielkanoc w nowoczesnym stylu, czyli jak przygotować nieco lżejsze święta bez wychodzenia z domu

02-04-2021

Mazurki, babki, jajka i kolorowe pisanki to synonim nadchodzących dni. Choć Wielkanoc w tradycyjnym polskim wydaniu wymagają dużej dozy pracy (i kalorii!), przy zastosowaniu kilku prostych trików, można wyczarować menu w nieco zdrowszej wersji oraz zmienić ten czas w przyjemne dni, bez niepotrzebnego zmęczenia, godzin spędzonych w sklepowych kolejkach. Podpowiadamy także, ile Polacy zamierzają wydać na tegoroczne święta i co zrobić, by były bliższe natury.

Czytaj więcej

 
Kanapka z pomysłem – 5 szybkich sposobów na kromkę chleba - zdjęcie

Kanapka z pomysłem – 5 szybkich sposobów na kromkę chleba

02-04-2021

Pyszne, świeże pieczywo nie wymaga wielu dodatków. Jednak aby zamieniło się w pożywną kanapkę niezbędne jest choć minimum. Czy istnieje sposób na kanapkę w kilka sekund? Oczywiście! Wystarczy zawsze mieć w domu kilka składników, z których każdy stanowi wyśmienite dopełnienie kromki chleba oraz odwagę, by w nieoczywisty sposób je połączyć. Oto 5 sprawdzonych sposobów na wyśmienitą kanapkę, która składa się jedynie z kilku podstawowych elementów – chleba, przepysznego dodatku oraz szczypty wyobraźni.

Czytaj więcej

 
O glifosacie w kaszach jaglanych – najnowsze badania Fundacji Konsumentów  - zdjęcie

O glifosacie w kaszach jaglanych – najnowsze badania Fundacji Konsumentów

01-04-2021

Dziś ukazał się raport pt. „Konsumenci testują: Kasza jaglana – czy zawiera glifosat?”. Zawiera on wyniki kolejnego badania kasz jaglanych pod kątem obecności szkodliwego glifosatu. Raport opublikowała Fundacja Konsumentów we współpracy z Instytutem Spraw Obywatelskich. Czy producenci kasz jaglanych poprawili jakość swoich produktów?

Czytaj więcej

 
Masz problemy ze snem? Dołącz sezam do swojej diety! - zdjęcie

Masz problemy ze snem? Dołącz sezam do swojej diety!

01-04-2021

Według szacunków nawet 50 proc. Polaków skarży się na dolegliwości związane z zasypianiem albo wybudza się w nocy. Niestety zły sen może mieć negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia. Jakie mogą być przyczyny tych problemów? Czy w walce z nimi mogą pomóc nam… słodycze?

Czytaj więcej

 
Sposób na urozmaicenie deski serów - zdjęcie

Sposób na urozmaicenie deski serów

11-03-2021

Zanim sięgniesz po następną paczkę chipsów, warto rozważyć urozmaicenie piątkowego relaksu z filmem o samodzielnie przygotowaną, prostą i zdrową przekąskę – deskę serów.

Czytaj więcej

 
Dlaczego warto kupować mąkę prosto z młyna? - zdjęcie

Dlaczego warto kupować mąkę prosto z młyna?

26-02-2021

Obecnie coraz częściej gotujemy w domu, ponieważ pragniemy samodzielnie przyrządzić ulubione dania i zapoznać z ich smakiem nasze dzieci.

Czytaj więcej

 

Postaw na zdrowsze przekąski podczas pracy w domu!

24-02-2021

Wiele osób pracuje aktualnie w trybie zdalnym.

Czytaj więcej

 
Sałata jest dobra na wszystko – poznaj jej zalety, o których nigdy nie słyszałeś - zdjęcie

Sałata jest dobra na wszystko – poznaj jej zalety, o których nigdy nie słyszałeś

22-02-2021

Mity na temat diety modelek ograniczonej do przysłowiowego już listka sałaty sprawiają, że warzywo to kojarzone bywa jako mało odżywcze.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 942

Najpopularniejsze tagi