Artykuły - Wiadomości


 
Obalamy mity: Hashimoto a dieta bezglutenowa – co na to nauka? - zdjęcie

Obalamy mity: Hashimoto a dieta bezglutenowa – co na to nauka?

14-10-2021

Choroba Hashimoto to jedna z najczęstszych przyczyn przewlekłego zapalenia tarczycy. Oprócz konieczności przyjmowania leków, generuje też potrzebę zastosowania właściwej diety. Choć nie ma dedykowanych zaleceń, eksperci ds. żywienia zwracają uwagę, że powinna być ona zbilansowana, bogata w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, błonnik, węglowodany złożone i produkty bogate m.in. w antyoksydanty, żelazo, jod czy selen[1]. Czy wśród zaleceń specjalistów pojawia się konieczność stosowania diety bezglutenowej? Wyjaśnia dr Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny, ekspert w kampanii Dobre Zboże.

Czytaj więcej

 
Dieta roślinna - zdjęcie

Dieta roślinna

13-10-2021

Ograniczanie mięsa w diecie staje się koniecznością wszystkich ludzi. Włączenie do jadłospisu dań wegetariańskie i dań wege to sposób na zmniejszenie niszczącego wpływu człowieka na środowisko

Czytaj więcej

 
8 edycja najważniejszych targów dla branży spożywczej WorldFood Poland ponownie na wiosnę! - zdjęcie

8 edycja najważniejszych targów dla branży spożywczej WorldFood Poland ponownie na wiosnę!

08-10-2021

Kolejna edycja największych targów żywności i napojów w Polsce odbędzie się tradycyjnie – stacjonarnie w dniach 5 – 7 kwietnia 2022 r. w EXPO XXI w Warszawie. Po miesiącach przestoju spowodowanych obostrzeniami covidowymi, nadszedł czas, aby przywrócić do życia targową atmosferę i spotkać się na żywo. Organizatorzy targów podkreślają, że niezwykle cieszą się na możliwość bezpośrednich spotkań a wśród Wystawców i Odwiedzających potrzeba kontaktu na żywo jeszcze nigdy nie była tak wielka.

Czytaj więcej

 

Jak poprawnie czytać etykiety i nie marnować żywności?

01-10-2021

Większość Polaków czyta etykiety kupowanych produktów. Jak wynika z badania Ipsos, z różną częstotliwością robi to aż 76% badanych[1].Przy tym najważniejszą dla nich informacją jest termin przydatności do spożycia (68%)[2]. Czy jednak każdy potrafi poprawnie zinterpretować znajdujące się na opakowaniu daty? Okazuje się, że nie. Dlatego marka Winiary łączy siły z Too Good To Go i dołącza do kampanii „Często Dobre Dłużej” – jej celem jest ułatwienie konsumentom poprawnego rozumienia dat ważności i ograniczenie marnowania wciąż dobrych produktów. 

Czytaj więcej

 

Targi natura FOOD & beECO

30-09-2021

W dniach 17-19 września w łódzkiej Atlas Arenie odbyło się najważniejsze i największe wydarzenie branży ekoproduktów w Polsce: Targi natura FOOD & beECO.

Czytaj więcej

 
Mleko prosto od… owcy. Dietetyk o zaletach nabiału owczego - zdjęcie

Mleko prosto od… owcy. Dietetyk o zaletach nabiału owczego

27-09-2021

Co łączy grecką fetę, włoski ser Pecorino i podhalańskie sery od bacy? Wszystkie wytwarzane są z mleka owczego.

Czytaj więcej

 
Mąka razowa i mąka żytnia – czy to jest to samo? - zdjęcie

Mąka razowa i mąka żytnia – czy to jest to samo?

23-09-2021

Mąka razowa jest kategorią bardzo ogólną, która tak naprawdę nie odnosi się do żadnego zboża, a do stopnia rozdrobnienia

Czytaj więcej

 
Nestlé przedstawia plany wsparcia regeneracyjnych systemów żywnościowych - zdjęcie

Nestlé przedstawia plany wsparcia regeneracyjnych systemów żywnościowych

20-09-2021

Firma Nestlé przedstawiła dziś plany przyspieszenia transformacji systemów żywnościowych na regeneracyjne – tj. takie, które mają na celu ochronę i przywracanie optymalnego stanu środowiska oraz poprawę warunków życia rolników i społeczności rolniczej. Działania z tego obszaru wdrażane są globalnie, w tym również w Polsce.

Czytaj więcej

 
5 ciekawostek, których nie wiesz o nabiale - zdjęcie

5 ciekawostek, których nie wiesz o nabiale

16-09-2021

O tym, że nabiał jest bogaty w białko i wapń wiedzą już nawet przedszkolaki, ale już zaskakującą ciekawostką jest fakt, że krowy dają więcej mleka, gdy nadaje im się… imiona. Co jeszcze można wiedzieć o nabiale, by zabłysnąć zabawną ciekawostką wśród znajomych?

Czytaj więcej

 
Żywność ekologiczna, zdrowie i ekotrendy, czyli kongres BIOEXPO 2021 - zdjęcie

Żywność ekologiczna, zdrowie i ekotrendy, czyli kongres BIOEXPO 2021

13-09-2021

Wartość polskiego rynku żywności ekologicznej szacowana jest na 1,36 mld zł w cenach detalicznych (0,5% całego rynku spożywczego), a z końcem 2019 w naszym kraju działało 18 637 gospodarstw legitymujących się certyfikatem, co stanowi 3,5% użytków rolnych uprawianych w Polsce.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 995

Najpopularniejsze tagi