Wynik wyszukiwania

 
Posiłek zdrowy i szybki zdjęcie

Posiłek zdrowy i szybki

Życie w biegu, nadmiar pracy, stres – to czynniki negatywnie wpływające na dobre samopoczucie. Gdy zima dobiega końca, zmęczony organizm w szczególności potrzebuje maksymalnego wsparcia.

Czytaj więcej

 
Beta-karoten, foliany, pektyny – co oznaczają te dziwne nazwy? zdjęcie

Beta-karoten, foliany, pektyny – co oznaczają te dziwne nazwy?

Szukając informacji o zdrowym odżywianiu, łatwo natknąć się na obco brzmiące określenia. Beta-karoten, foliany, pektyny – to nazwy, za którymi kryją się substancje niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Czytaj więcej

 

Postanowienie noworoczne? Zdrowsze przekąski!

Okres noworoczny to czas podsumowań i… postanowień.

Czytaj więcej

 
Jaja to prawdziwe superfoods – dietetyczne fakty i mity zdjęcie

Jaja to prawdziwe superfoods – dietetyczne fakty i mity

Jaja kurze to wartościowy, łatwo dostępny i tani składnik diety. Eksperci ds. żywienia są zgodni co do dostarczanych przez jaja cennych substancji odżywczych tj.: pełnowartościowe białko, witaminy, żelazo, kwas foliowy, cholina oraz luteina. Badania dowodzą wpływu częstego spożywania jaj na niewystępowanie lub zatrzymanie rozwoju wielu cywilizacyjnych chorób m.in. cukrzycy, nadciśnienia, otyłości. Ponadto jaja są niezwykle ważnym elementem diety przy chorobach nowotworowych. Dlaczego zatem wokół jaj narosło tyle mitów dotyczących ilości spożycia, podnoszenia cholesterolu czy wywoływania silnych alergii?

Czytaj więcej

 
Postawmy na JAKOŚĆ zdjęcie

Postawmy na JAKOŚĆ

Jesienią i zimą wzrasta zapotrzebowanie na mięso i jego przetwory. Polski przemysł mięsny jest coraz szerzej doceniany w Europie i na świecie, ale branża mięsna jest niejednorodna – z jednej strony święci sukcesy i wciąż rośnie, z drugiej zaś napotyka na wiele przeszkód i zagrożeń. 

Czytaj więcej

 
Wybieramy najlepsze naczynia do gotowania zdjęcie

Wybieramy najlepsze naczynia do gotowania

Emaliowane, żeliwne, aluminiowe, a może wykonane ze stali nierdzewnej? Wybór naczyń do gotowania na rynku jest bardzo duży. Z łatwością można więc dobrać takie, które dobrze wpiszą się w nasze gusta i upodobania. 

Czytaj więcej

 
Zamiast plonów będą odszkodowania? zdjęcie

Zamiast plonów będą odszkodowania?

Susza od kilku tygodni daje się we znaki rolnikom. Stanu klęski żywiołowej, co prawda, jeszcze nie ogłoszono, ale Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi już szykuje pomoc dla poszkodowanych.

Czytaj więcej

 
Sery kozie - smaczne, zdrowe i bez ryzyka alergii zdjęcie

Sery kozie - smaczne, zdrowe i bez ryzyka alergii

Sery kozie znajdują w Polsce coraz więcej zwolenników, choć ich spożycie cały czas jest zdecydowanie niższe niż w krajach Europy Zachodniej. 

Czytaj więcej

 
Mleczne wariacje bez wychodzenia z domu zdjęcie

Mleczne wariacje bez wychodzenia z domu

Cały urok cafe latte to nie tylko smak, ale też ciekawy wygląd. To właśnie w dobrze spienionym mleku tkwi tajemnica warstw cieszących oko kawiarza. Dla tych, którzy pragną przygotować efektowną kawę dla siebie i gości, firma MPM wprowadza do swojej oferty urządzenie do spieniania i podgrzewania mleka MKW-01M.

Czytaj więcej

 
Grillowana karkówka? Do dzieła! Porady szefa kuchni zdjęcie

Grillowana karkówka? Do dzieła! Porady szefa kuchni

Jeszcze tylko kilka dni, by sezon na grilla oficjalnie uznać za otwarty! Ale przygotowania można rozpocząć jeszcze przed weekendem majowym – i przygotować pierwszą w tym roku karkówkę. Choć bardzo popularna, jest wymagającym mięsem - lecz gdy uda się znaleźć na nią sposób, zachwyca soczystością i miękkością. Panie i Panowie - przed Wami karkówka!  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 10