Szybka inspekcja optyczna linii do produkcji herbatników zdjęcie

Szybka inspekcja optyczna linii do produkcji herbatników

Nutrition & Santé to jeden z czołowych europejskich producentów zdrowej i ekologicznej żywności. Produkowane przez firmę herbatniki są układane w stosy po 4 lub 5 sztuk, owijane w folię i układane z dużą szybkością w tekturowych opakowaniach.

Czytaj więcej

 
System rejestratorów danych testo Saveris 2 zdjęcie

System rejestratorów danych testo Saveris 2

Monitorowanie temperatury i/lub wilgotności produktów żywnościowych podczas produkcji, magazynowania i transportu  

Czytaj więcej

 
Producent i światowy dystrybutor suszy ziemniaczanych rozwija działalność dzięki systemowi Navireo zdjęcie

Producent i światowy dystrybutor suszy ziemniaczanych rozwija działalność dzięki systemowi Navireo

SOLAN – producent wyrobów na bazie suszu ziemniaczanego, dystrybuowanych na całym świecie – wdrożył system ERP Navireo firmy InsERT.

Czytaj więcej

 
Krajowe systemy jakości żywności zdjęcie

Krajowe systemy jakości żywności

Systemy jakości żywności są uznawane za krajowe stosownie do art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 marca 2007 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (Dz. U. Nr 64, poz. 427, z późn. zm.).

Czytaj więcej

 
Roboty przemysłowe dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji zdjęcie

Roboty przemysłowe dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji

Bezpłatna Konferencja Techniczna połączona z warsztatami z zakresu robotyki przemysłowej, systemów wizyjnych, okablowania oraz czujników, która odbędzie się 14 kwietnia we Wrocławiu.  

Czytaj więcej

 
Śląskie Centrum Dystrybucji Mięsa, Wędlin i Drobiu rozwija działalność dzięki Navireo zdjęcie

Śląskie Centrum Dystrybucji Mięsa, Wędlin i Drobiu rozwija działalność dzięki Navireo

Działające w Grupie Multifood Śląskie Centrum Dystrybucji Mięsa, Wędlin i Drobiu Markus wdrożyło system ERP Navireo firmy InsERT. Przedsiębiorstwo zyskało narzędzie wspomagające pracę działu handlowego, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki branży mięsnej.

Czytaj więcej

 
Rolnictwo ekologiczne zdjęcie

Rolnictwo ekologiczne

Rolnictwo ekologiczne określa się jako system gospodarowania o zrównoważonej produkcji roślinnej i zwierzęcej. Produkcja ekologiczna powinna łączyć przyjazne środowisku praktyki gospodarowania, wspomagać wysoki stopień różnorodności biologicznej, wykorzystywać naturalne procesy oraz zapewnić właściwy dobrostan zwierząt.

Czytaj więcej

 
Czym jest Integrowana Produkcja Roślin? zdjęcie

Czym jest Integrowana Produkcja Roślin?

Integrowana produkcja roślin (IP) jest nowoczesnym system jakości żywności, wykorzystującym w sposób zrównoważony postęp techniczny i biologiczny w uprawie, ochronie roślin i nawożeniu oraz zwracającym szczególną uwagę na ochronę środowiska i zdrowie ludzi.

Czytaj więcej

 
Jej wysokość czcionka zdjęcie

Jej wysokość czcionka

Wejście w życie w grudniu zeszłego roku Rozporządzenia 1169/2011 w sprawie znakowania żywności było dla przedsiębiorców dużym wyzwaniem, bo wiązało się z koniecznością dostosowania opakowań do nowych wytycznych. 

Czytaj więcej

 
Wahadłowiec w magazynie mleka - realizacja zdjęcie

Wahadłowiec w magazynie mleka - realizacja

Znaczące zwiększenie wolumenu produkcji często wiąże się z koniecznością rozbudowy magazynu. Alternatywą jest zagęszczenie systemu regałowego przez wyeliminowanie korytarzy międzyregałowych i wprowadzenie do niego zautomatyzowanych elementów.

Czytaj więcej

 

Opakowania spożywcze - nie bój się zmian, unikaj kar

Ponad 100 tys. zł może wynieść kara pieniężna nałożona na firmę wprowadzającą do obrotu żywność nieprawidłowo oznakowaną. Wprowadzone 13 grudnia 2014 roku Rozporządzenie UE nr 1169/2011 rozszerza jednak zakres odpowiedzialności. Sankcje mogą dotyczyć nie tylko producentów, ale i np. właścicieli sklepów internetowych oferujących żywność.

Czytaj więcej

 
Środki wsparcia dla sektora mleczarskiego zdjęcie

Środki wsparcia dla sektora mleczarskiego

W następstwie wprowadzenia przez Federację Rosyjską z dniem 7 sierpnia 2014 r. na okres jednego roku zakazu importu z UE produktów mlecznych, Komisja Europejska, w celu stabilizacji sytuacji rynkowej oraz przeciwdziałania wystąpieniu zakłóceń na rynku spowodowanych znaczącym spadkiem cen, uruchomiła środki wsparcia dla sektora mleczarskiego.

Czytaj więcej

 
Sealed Air udziela globalnej gwarancji bezpieczeństwa żywności na plastikowe pojemniki wielokrotnego użytku zdjęcie

Sealed Air udziela globalnej gwarancji bezpieczeństwa żywności na plastikowe pojemniki wielokrotnego użytku

To gwarancja sprzedawca środków czyszczących, zapewnia bezpieczeństwo żywności pojemnikom wielokrotnego użytku (PPWU) stosowanym ponad miliard razy rocznie.

Czytaj więcej

 
Polskie mleko do Brazylii zdjęcie

Polskie mleko do Brazylii

Wczoraj, Główny Inspektorat Weterynarii (GIW) otrzymał informację Stałego Przedstawicielstwa Federacyjnej Republiki Brazylii przy Unii Europejskiej o pozytywnym zakończeniu procesu uznawania przez brazylijskie służby weterynaryjne równoważności polskiego systemu nadzoru weterynaryjnego nad produkcją mleka i produktów mleczarskich.

Czytaj więcej

 
Detektor nieszczelności – Ishida AirScan. Zabezpieczona jakość technologii MAP zdjęcie

Detektor nieszczelności – Ishida AirScan. Zabezpieczona jakość technologii MAP

Ishida Europe wprowadza na rynek rewolucyjny, nowy detektor wycieku, który zapewnia zachowanie pełnej, 100% szczelności opakowania jakiegokolwiek produktu, pakowanego w technologii MAP (Modified Atmosphere Packaging) z zastosowaniem CO2, jako czynnika w procesie pakowania w atmosferze modyfikowanej.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 59